شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 - 98 

 

با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ثبت‌ نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 97 سراسری و آزاد از 16  آذر ماه آغاز می‎شود. بنابراین داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد را دارند توجه داشته باشند زمان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 97 از 16 آذر ماه 96 شروع شده و تا 22 آذر ادامه خواهد داشت. جزئیات ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی 97 - 98 دانشگاه‌های آزاد و سراسری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. 

 

زمان ثبت نام کنکورکارشناسی ارشد 97 

تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در آزمون ورودی کارشناسی ارشد 97 شرکت نمایند.

1- دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی در صورتی که مشمول آئین نامه شماره ۷۷۶۳۳/۲ مورخ ۹۲/۵/۲۸ که توسط معاون آموزشی وزارت متبوع ابلاغ شده، باشند می توانند در آزمون شرکت نمایند.

2-مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی می توانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال (سال ۱۳۹۷) فارغ التحصیل شوند. تاریخ فارغ التحصیلی برای داوطلبانی که شروع تحصیل آنان در صورت وجود ظرفیت نیمسال دوم است، سی ام بهمن ماه همان سال (سال ۱۳۹۷) خواهد بود.

3-پذیرفته شدگان قطعی (نهایی) رشته‌های دوره روزانه سال ۱۳۹۶ چه در دانشگاه محل قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند در صورتی که در آزمون سال ۱۳۹۷ شرکت نمایند حق انتخاب رشته‌های دوره روزانه را نخواهند داشت.

4-تمامی داوطلبان در تمامی رشته‌های امتحانی یک دفترچه سوال و یک پاسخنامه دریافت خواهند کرد.

5-در رشته‌های امتحانی برنامه‌ریزی شهری، منطقه‌ای و مدیریت شهری (کد ۱۳۵۰)، طراحی شهری (کد ۱۳۵۱)، معماری (کد ۱۳۵۲)، نمایش عروسکی (کد ۱۳۵۶)، هنرهای نمایشی و سینما (کد ۱۳۵۷)، هنرهای تصویری و طراحی (کد ۱۳۵۸)، هنرهای موسیقی (کد ۱۳۶۰)، طراحی صنعتی (کد ۱۳۶۲)، طراحی پارچه و لباس (کد ۱۳۶۴) از داوطلبانی ‌که‌ با توجه‌ به‌ نمره‌ اکتسابی،‌ مجاز به انتخاب ‌رشته ‌شده و فرم انتخاب رشته اینترنتی را نیز تکمیل نموده باشند، تا چند برابر ظرفیت آزمون عملی/ تشریحی/ پروژه به عمل خواهد آمد.

6-سایر شرایط و ضوابط در دفترچه راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد ناپیوسته) درج خواهد شد.

هر داوطلب علاوه بر رشته امتحانی اصلی، در صورت داشتن شرایط (طبق مندرجات دفترچه راهنما که در زمان ثبت‌نام منتشر می‌گردد) می‌تواند در یکی از رشته‌های امتحانی شناور که (در جدول رشته‌های امتحانی با علامت * مشخص شده)، به عنوان رشته امتحانی دوم ثبت نام نمایند.

 

متقاضیان عزیز در صورت داشتن سوال در رابطه با نحوه ثبت نام برای رشته ای مختلف، منابع آزمون نحوه انتخاب رشته های شناور شرایط ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد غیر انتفاعی و پیام نور شهریه ثبت نام در رشته های کارشناسی ارشد شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت و هر سوالی که داردی با سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید و سوالات خود را از مشاوران سامانه بپرسید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد 97 با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

زمان برگزاری کنکور ارشد 97

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد97 سراسری و آزاد هفته اول اردیبهشت‎ماه خواهد بود. همچنین آزمون کارشناسی ارشد 97 در کلیه رشته ها در روزهای پنجشنبه و جمعه ۹۷/۲/۶ و ۹۷/۲/۷ برگزار خواهد شد. داوزلبان قبل از ورود به جلسه امتحان باید کارت ورود به جلسه خود را تهیه نمایند. جهت آگاهی از شرایط ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد 97 - 98 و نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 96 - 97  مقاله مورد نظر را مطالعه نمایید.

 

 

منابع و ضرایب کنکور کارشناسی ارشد 97

سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه‌ای منابع و ضرایب دروس امتحانی رشته/گرایش‌های دارای پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌های سراسری و آزاد را اعلام کرد.

بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۷ می‌رساند، بر اساس قانون “سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی” مصوب ۹۴/۱۲/۱۸ مجلس محترم شورای اسلامی و همچنین مصوبات “شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی” آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۷ با شرایط زیر برگزار خواهد شد. لذا ضرورت دارد تمامی متقاضیان ورود به دوره فوق در کلیه رشته های مصوب دفتر گسترش آموزش عالی اعم از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی در این آزمون شرکت نمایند. لازم به ذکر است پذیرش بر اساس قانون مذکور و مطابق این اطلاعیه و شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش آزمون مذکور (که در زمان ثبت‌نام توسط این سازمان منتشر می شود)، صورت خواهد گرفت. عناوین رشته‌های امتحانی، رشته و گرایش‌های پذیرنده دانشجو، دروس امتحانی هر رشته و ضرایب هر درس مطابق جدول زیر است.

 

لینک مرتبط باکارشناسی ارشد:

رعایت نکات مهم در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

تأثیر سهمیه شاگرد اولی در قبولی آزمون کارشناسی ارشد

مشاوره و ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 96 - 97

دانلود سوالات آزمون کارشناسی ارشد 96

برنامه ریزی برای قبولی در کنکور کارشناسی ارشد 96 - 97

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه علمی کاربردی

تمدید ثبت نام کارشناسی ارشد مجازی دانشگاه آزاد

شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه ها 96 - 97 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار