شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

 

شرایط ثبت نام فراگیر کارشناسی پیام نور 96 - 97

 

ثبت نام کارشناسی و کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور از 23 مهر ماه آغاز شد

همانطور که می دانید پذیرش بدون آزمون در حال حاضر برای داوطلبانی که به هر دلیلی امکان شرکت در کنکور سراسری را ندارند بسیاری از مسائل را آسان کرده یکی  از دانشگاه هایی که در طی چند سال گذشته اقدام به پذیرش بدون کنکور کرده و طرفداران بسیار زیادی هم دارد دانشگاه پیام نور می باشد. دانشگاه پیام نور تحت نظارت وزارت علوم بوده و دانشجویان به دو صورت با آزمون و بدون آزمون  می توانند در این دانشگاه پذیرش شوند. از ویژگی های که باعث جذب دانشجویان در ثبت نام دانشگاه پیام نور شده تنوع رشته های ارائه شده و اجباری نبودن حضور دانشجویان در کلاس و انتخاب رشته بدون توجه به مدرک تحصیلی که از قبل دارند. همچنین از دیگر ویژگی های دانشگاه پیام نور کمتر بودن میزان شهریه آن نسبت به دیگر دانشگاه ها می باشد. بنابراین داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در رشته های دانشگاه پیام نور هستند توجه داشته باشند که در این مقاله سعی شده تمام جزئیات دانشگاه پیام نور و زمان ثبت نام فراگیر کارشناسی دانشگاه پیام نور 97 در اختیار شما عزیران قرا بگیرد تا با اطلاعات کامل و انتخاب درست وارد این دانشگاه شوید. در صورت داشتن سوال در رابطه با نحوه ثبت نام و چگونه وارد کردن رشته ها و میزان حق انتخاب رشته و دانشگاه هایی که رشته مورد نظر خود را می خواهید می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور د رارتباط باشید.

 

جهت کسب اطلاعات در رابطه با زمان ثبت نام فراگیر کارشناسی دانشگاه پیام نور 97 با مشاورین صدای مشاور در تماس باشید.

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 

تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

 

 

 کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور 96 - 97 چیست

در ابتدا به این سوال شما عزیزان پاسخ می دهیم که فراگیر پیام نور چیست ؟ فراگیر پیام نور به دوره ای گفته می شود که داوطلبان می توانند رشته دلخواه خود را بدون در نظر گرفتن رشته ای که در آن  تحصیل کرده اند به عنوان دانش پذیر انتخاب کنند و بعد گذراندن دوره های آموزشی و تعدادی از واحد های درسی رشته ای که انتخاب کردند، خود را برای آزمون پایان نیمسال دانش پذیری که توسط سازمان سنجش برگزار می شود  آماده کنند، در صورتی که داوطلبان بتوانند نمره قبولی در این آزمون را کسب کنند از دانش پذیر به دانشجو انتقال یافته و می توانند در نیمسال دوم در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند. داوطلبان گرامی دقت داشته باشند دانشگاه پیام نور در حال حاضر بدون برگزاری آزمون فراگیر اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور می کند. بنابراین داوطلبان این فرصت را از دست ندهند و جهت آگاهی از شرایط ثبت نام و لیست دانشگاه ها و رشته های بدون کنکور کارشناسی فراگیر پیام نور 96 - 97 با مشاوران ساماه صدای مشاور در ارتباط باشند.

 

زمان دقیق  ثبت نام فراگیر پیام نور کارشناسی 96 - 97

داوطلبانی که قصد شرکت در دانشگاه پیام نور را دارند توجه داشته باشند ثبت نام بدون کنکور کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور 96 - 97 در دو نوبت مهر و بهمن انجام می شود، مهلت ثبت‌نام : مهلت ثبت‌ نام از روز یکشنبه 23 مهر ماه 1396 تا پایان روز یکشنبه 30 مهرماه 1396 است
توجه ویژه : به داوطلبان توصیه میشود پس از تكمیل تقاضانامه و ثبت نام اینترنتی و دریافت كدپیگیری یك نسخه پرینت از تقاضانامه ثبت نامی تهیه نموده و ضمن كنترل دقیق اطلاعات ثبت نام شده چنانچه مغایرتی در خصوص مشخصات ثبت نامی خود مشاهده می نمایند از تاریخ 96/7/23 الی 96/7/30 كه به منظور ویرایش اطلاعات در نظر گرفته شده است به سایت سازمان سنجش مراجعه نموده و نسبت به اصلاح (مشخصات ثبت نامی خود)اقدام نمایند.
 در طی مراحل ثبت‌نام از کلیک برروی دکمه Back مرورگر خود و باز کردن بیش از یک صفحه مرور گر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید در غیر اینصورت به صفحه اصلی بازگشته و مراحل ثبت ‌نام را دوباره انجام دهید. ثبت‌نام شما فقط وقتی تکمیل گردیده است که در مراحل ثبت‌نام در یک صفحه مجزا از سیستم ثبت‌نام شماره پرونده ۶ رقمی و کد پیگیری ۱۶ رقمی دریافت نمایید. جهت دریافت لیست رشته های پیام نور و در صورت بروز مشکل در هر کدام از مراحل ثبت نام می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور همراه باشید.

 

شرایط  لازم برای ثبت نام بدون کنکور (آزمون) فراگیر کارشناسی پیام نور 96 - 97

داوطلبان عزیز دقت داشته باشند که لازمه ثبت نام و شرکت در رشته های فراگیر دانشگاه پیام نور، ثبت نام در کنکور سراسری نمی باشد بلکه داوطلبانی که بنا به هر دلیلی موفق به ثبت نام در کنکور سراسری نشده اند می توانند طبق زمانبندی اعلام شده با مدرک دیپلم چهار ساله نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کنند و متقاضیانی که مدرک کاردانی یا همان فوق دیپلم را داشته باشند هم می توانند از این شرایط استفاده کرده و در رشته دلخواه خود بصورت بدون کنکور در دانشگاه پیام نور تحصیل کنند.

 

تکمیل ظرفیت در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96

 متقاضیانی که قصد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور را دارند و از زمان ثبت نام جا مانده اند و یا در صورت ثبت نام و انتخاب رشته در دانشگاه پیام نور از رشته انتخابی خودناراضی هستند و قصد تجدید نظر را دارند می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور شرکت کنند زمان شرکت و ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور از 24 مهر تا 24 آبان ماه می باشد و جهت شرکت در تکمیل ظرفیت سال جاری باید به دانشگاه مورد نظر به صورت حضوری مراجعه کنند و تکمیل ظرفیت خود را انجام دهند.

 

میزان شهریه تحصیل در دانشگاه پیام نور 96

داوطلبان دقت داشته باشند میزان شهریه در تمامی دوره ها از جمله دوره های سراسری ، فراگیر، بدون آزمون یکسان می باشدهمچنین تعیین نرخ  شهریه  دانشگاه پیام نور در رشته ها و مقاطع مختلف بر عهده هیات امنا بوده و بر اساس تشخیص این هیات افزایش می یابد و در حال حاضر نرخ افزایش سالانه حدود 15 بوده و میزان شهریه متغیر دروس خودخوان 50 درصد شهریه های متغیر مربوط است و میزان شهریه ثابت (ترم تابستانی) 50 درصد شهریه ثابت مربوط می باشد. بنابراین داوطلبان گرامی جهت آگاهی از میزان شهریه هر سال می توانند در صورت داشتن هر گونه سوال با مشاوران سامانه در ارتباط باشند.

 

لیست رشته های فراگیر دانشگاه پیام نور 96

داوطلبان گرامی جهت دریافت لیست رشته های فراگیر می توانید رو لینک زیر کلیک کنند.

 

دانلود دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته ارشد فراگیر پیام نور

 

لیست رشته های دانشگاه پیام نور 

کارشناسی فقه و مبانی حقوق اسلامی کارشناسی مهندسی عمران کارشناسی فرش
کارشناسی پژوهشگری اجتماعی کارشناسی مهندسی مکانیک کارشناسی نقاشی
کارشناسی علوم و مهندسی آب کارشناسی مهندسی مواد و متالوژی کارشناسی هنر اسلامی
کارشناسی علوم قرآن و حدیث کارشناسی مهندسی مدیریت پروژه کارشناسی هنر های صناعی
کارشناسی ادان و عرفان کارشناسی ریاضیات و کاربرد ها کارشناسی کتابت و نگارگری
کارشناسی جغرافیا کارشناسی مهندسی صنایع کارشناسی طراحی پارچه
کارشناسی حقوق کارشناسی مدیریت بازرگانی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی
کارشناسی علوم تربیتی کارشناسی مدیریت جهانگردی کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی
کارشناسی علوم سیاسی کارشناسی مدیریت دولتی کارشناسی مهندسی راه آهن
کارشناسی شیمی محض کارشناسی مهندسی برق کارشناسی مهندسی شیمی
کارشناسی علوم کامپیوتر کارشناسی مهندسی پلیمر کارشناسی زبان و ادبیات عربی
کارشناسی حسابداری کارشناسی مهندسی خودرو کارشناسی تعاون و رفاه اجتماعی
کارشناسی فیزیک سی مهندسی کامپیوتر کارشناسی فلسفه و کلام اسلامی
کارشناسی مهندسی شیلات کارشناسی علم اطلاعات و دانش شناسی کارشناسی تاریخ و تمدن ملل اسلامی
کارشناسی مهندسی علوم دامی ناسی روانشناسی کارشناسی ترویج و آموزش کشاورزی
کارشناسی حسابداری کارشناسی علوم ورزشی کارشناسی زیست شناسی
کارشناسی ارتباط تصویری کارشناسی روابط عمومی کارشناسی زیست شناسی گیاهی
کارشناسی صنایع دستی کارشناسی روزنامه نگاری کارشناسی علوم و مهندسی صنایع غذایی
کارشناسی عکاسی کارشناسی زبان و ادبیات فارسی کارشناسی مرمت و احیای بناهای تاریخی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار