شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

 

 

 لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری

 

 

با توجه به تقاضای بالای داوطلبان برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون، بسیاری از دانشگاه ها در رشته های متنوع اقدام به پذیرش دانشجو کرده اند ممکن است علاقمندان برای تحصیل در رشته های بدون کنکور از لیست رشته های بدون کنکور و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 خبر نداشته باشند بنابراین این مژده را به شما می دهیم در این مقاله به طور کامل لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 - 97  در هر گروه آزمایشی و نحوه ثبت نام را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم در صورت داشتن هرگونه سوال با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید. 

همانطور که می دانید سوابق تحصیلی (معدل کتبی) در پذیرش و ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری تاثیر گذار است. بنابراین داوطلبانی که قصد ثبت نام در رشته های بدون کنکور را دارند باید معدل کتبی خود را در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی که شامل دیپلم های نظام قدیم ،نظام جدید و دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی می باشند ثبت کنند.

 

 

 

شرایط ثبت نام بدون آزمون در دانشگاه آزاد 96 - 97

دانشگاه آزاد در ثبت نام بدون کنکور حدود 90 درصد از رشته های مهندسی و لیست رشته های پزشکی بدون کنکور دانشگاه آزاد خود را در دسترس تمامی متقاضیان قرار داده البته داوطلبان علاقمند دقت داشته باشند که دانشگاه آزاد در انتخاب رشته بدون کنکور شرط معدل را حذف نموده و تمامی داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی،تجربی،انسانی ،هنرو زبان بدون هیچ محدودیتی قادر به انتخاب رشته در گروه هایی آزمایشی یکدیگر خواهند بود بنابراین در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه آزاد هر داوطلب با خرید کارت اعتباری می تواند یکانتخاب یک کد رشته محل در دانشگاه مورد علاقه خود می باشد . بدیهی است در صورتیکه هر داوطلب قصد انتخاب بیش از یک کد رشته محل باشد می بایست دوبا ره اقدام به خرید کارت اعتباری دیگر نماید.

 

 

جهت آگاهی از ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 - 97 با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری 96

همانطور که می دانید داوطلبان در هر صورت برای تحصیل در رشته های باکنکور و بدون کنکور باید در کنکور سراسری ثبت  نام کنند. اما داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند ولی مجاز به انتخاب رشته نشده اند و یا غایب جلسه ی امتحان بوده اند می توانند به روش بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم)  انتخاب خود را انجام دهند نکته ای که تمامی داوطلبان باید به آن دقت کنند این است که در پذیرش بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی هر داوطلب باید در یکی از گروه های آزمایشی ریاضی، تجربی و انسانی هنر و زبان انتخاب خود را انجام دهد. بنابراین داوطلبان قادر به انتخاب همزمان در دو گروه آزمایشی اصلی نخواهد بود.

 

 

شرایط پذیرش در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد 96 - 97

شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه ها در پذیرش بدون کنکور در انتخاب رشته کنکور سراسری 96  :

1)واجد شرایط تمامی ضوابط عمومی و خصوصی مندرج در دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 و از نظر مقررات وظیفه عمومی منعی نداشته باشد .

2)دارا بودن دیپلم کامل متوسطه برای داوطلبان نظام قدیم و مدرک پیش دانشگاهی برای داوطلبین نظام جدید

3)مدرک کاردانی دانشگاه هاو موسسات آموزش عالی و یا شاغل به تحصیل دوره کاردانی (برای داوطلبین دارای دیپلم فنی و حرفه ای یا کاردانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند )توجه داشته باشید که مدرک کاردانی دانش آموختگان دوره های کاردانی پیوسته به جای مدرک پیش دانشگاهی می باشند.)

داوطلبان گرامی دقت داشته باشند در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 باید به انواع سهمیه در کنکور سراسری 96 و تاثیر سهمیه خانواده شهدا در انتخاب رشته کنکور سراسری توجه داشته باشید بنابراین آنچه داوطلبانی که در انتخاب رشته بدون کنکور باید با آن توجه داشته باشند تاثیربومی گزینی و تاثیر سهمیه مناطق و ایثاگران می باشد در صورتی که بعد از مطالعه مقله سوالی د راین رابطه داشتید می توانید سوالات خود را از مشاوران سامانه صدای مشاور بپرسید.

 


لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه سراسری 96

بر اساس ماده 5 قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی پذیرش برای تعدادی از رشته های تحصیلی دانشگاه هاو موسسات آموزش عالی کشور براساس سوابق تحصیلی انجام می شود. بنابراین ثبت نام بدون کنکور در تعدادی از کد رشته محل های دوره های روزانه ؛شبانه ،مجازی و پردیس هاب خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ،پردیس دانشگاه و فرهنگیان (ویژه شاغلین وزارت آموزش و پرورش) و براساس لیست رشته های بدون کنکور غیر انتفاعی و لیست رشته های بدون کنکور پیام نور و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی صرفا براساس سوابق تحصیلی (معدل دیپلم ) و به صورت بدون کنکور صورت می پذیرد.

 

دانلود لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور گروه آزمایشی ریاضی

دانلود لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور گروه آزمایشی تجربی

دانلود لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور گروه آزمایشی انسانی

دانلود لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور گروه آزمایشی هنر

دانلود لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور گروه آزمایشی زبان

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد 

 

البته متقاضیان گرامی توجه داشته باشند که هیچ تفاوتی میان دانشجویانی که از طریق کنکور سراسری ثبت نام نموده اند با کسانی که در ثبت نام کنکور دانشگاه آزاد نمی باشد یعنی در مدرک و حتی کارت دانشجویی آنها به هیچ عنوان بدون کنکور ذکر نخواهد شد. تنها تفاوتی می توان به آن اذعان داشت این است که دانشجویانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت می نمایند حق انتقالی یا مهمانی به دانشگاه های دیگر را نخواهند داشت. بنابراین تراز مورد نیاز برای قبولی دانشگاه آزاد و دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد می توانید مقاله مورد نظر را مطالعه کنید.

 

دانلود لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد 96

دانلود لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد 96

دانلود لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد 96

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار