شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

سایت دانشگاه فرهنگیان

 

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه تربیت معلم را دارند همواره سوالات مختلفی در ذهنشان به وجود می آید، با توجه به اینکه دانشگاه تربیت معلم پذیرش جداگانه ای ندارد متقاضیان باید از طریق ثبت نام آزمون سراسری، برای پذیرش اقدام نمایند. یعنی اگر شما در ابتدای ثبت نام در آزمون سراسری، گزینه ی تربیت معلم را انتخاب کنید بعد از اعلام نتایج و دریافت رتبه می توانید رشته های دانشگاه فرهنگیان را انتخاب نمایید. پذیرفته شدگان در دانشگاه فرهنگیان در دوره تحصیل خود حقوق دریافت کرده و 4 سال تحصیل آنها جز دوره بازنشستگی محسوب می شود.

 

شرایط انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان

متقاضیان در صورت داشتن تراز بالای 6500 و  متولدین 1 مهر 76 به بعد با داشتن معدل کل دیپلم بالای 15 می توانند در انتخاب رشته 96 ، دانشگاه های فرهنگیان را انتخابنمایند. همچنین آموزش پرورش ، شرط سنی داوطبان انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان از 20 سال تمام به 22 سال تمام تغییر داده است. بنابراین متولدین 1 مهر 74 به بعد در صورت داشتن شرایط تراز بالای 6500 و معدل کل دیپلم بالای 15 می توانند در انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان ( مراکز تربیت معلم سابق ) شرکت نمایند. شرط سلامت کامل گفتاری ( نداشتن لکنت زبان ) ، قدرت بینایی ( 10 از 10 با عینک و 16 از 20 بدون عینک بصورت مجموع هردوچشم ) ، قدرت شنوایی ، قد و وزن مناسب ( حداقل 160 سانتی متر در مردان و 155 سانتی متر در بانوان ) ، نداشتن نقص عضو مشهود ، عدم ابتلا به بیماری های مزمن و صعب العلاج ، سلامت روانی و برخورداري از استعداد، علاقه و انگيزه معلمي، عامل بودن به اخلاق و رفتار متناسب با شأن و جايگاه معلمي، برخورداري از قدرت تعامل با ديگران آشنايي با تعاليم ديني، به ويژه قرآن كريم از دیگر شرایط قبولی در دانشگاه فرهنگیان است که در زمان مصاحبه به آن دقت خواهد شد. به تعداد دو برابر ظرفیت از داوطلبان دارای شرایط قبولی دعوت به مصاحبه به عمل می آید و درصورت کسب موارد بالا و موفقیت در مصاحبه تخصصی ، فرد به عنوان قبولی نهایی دانشگاه فرهنگیان معرفی می شود .بنابراین متقاضیان ثبت نام جهت آگاهی و دریافت نمونه سوالات مصاحبه و آگاهی از دانشگاه های پردیس خودگردان دانشگاه تربیت معلم می توانند با مشاوران سامانه دانشگاه فرهنگیان تماس حاصل نمایند و سوالات خودر را در رابطه با شرایط پذیرش، نحوه استخدام از مشاوران بپرسید.

 

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با شرایط ثبت نام و دانلود نمونه سوالات  مقاله نحوه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را مطالعه نمایید ودر صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه استخدام و شرایط پذیرش با مشاران سامانه دانشگاه فرهنگیان در ارتباط باشید. 

 

  جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه تربیت معلم با مشاورین  صدای مشاور تماس حاصل نمایید
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول :  99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

آزمون جامع دانشگاه فرهنگیان

متقاضیانی که موفق به تحصیل در دانشگاه فرهنگیان شده اند توجه داشته باشند قرار است در پایان تحصیلات، دانشجو معلمان آزمون جامع (پایانی) معلمی را بگذرانند تا بر اساس آن گواهینامه صلاحیت معلمی را دریافت کنند و بتوانند در مدارس تدریس نمایند. سرپرست دانشگاه فرهنگیان در اینباره گفته است: مولفه‌های آزمون چهار مورد است؛ یکی معدل فرد است که البته وزن نسبتاً کمتری دارد و وزن ۲۰ درصدی دارد. معدل ۱۵ به بالا پیش بینی شده است که به ازای هر یک نمره معدل، ۴۰ امتیاز تعلق بگیرد. دوم آزمون کتبی است؛ آزمون کتبی آزمونی است که بیشتر مولفهٔ دانش موضوعی و تربیتی افراد را مطابق آنچه که در برنامه تربیت معلم آمده مورد سنجش قرار می‌دهد.

مولفه سوم آزمون عملکردی است، آزمون عملکردی وزنش ۲۵ درصد است و ۲۵۰ نمره. این آزمون مولفه فوق‌العاده مهمی است چرا که در اینجا به سنجش مهارتها و شایستگیهای حرفه‌ای خیلی نزدیک می‌شویم. دانشجو و به عبارتی فارغ‌التحصیل با مسائل آموزشی مواجه می‌شود و در مواجهه با این مسائل باید توانمندی خودش را برای تحلیل موقعیت مسئله دار آموزشی و تربیتی و ارائه طریق برای خروج از آن وضعیت و فایق آمدن بر آن نشان بدهد.

مهمترین مولفه در سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمی «پوشه کار حرفه‌ای» است. پوشه کار در واقع عبارت است از جایی که تمام دستاوردهای دانشجو در عرصه‌های مختلف و خصوصاً در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی و عمدتاً در زمینه‌هایی که به شکل داوطلبانه، انتخابی و اختیاری وارد شده (در کانونهای دانشجویی، انجمنهای مختلف علمی، تشکلهای مختلفی که در دانشگاه دوره‌ها، اردوها، انواع و اقسام برنامه‌هایی که جزو برنامه‌های الزامی دانشگاه نیست) شرکت کرده است. دست‌آوردهای ناشی از شرکت در این فعالیت‌ها و کاروزی که جز برنامه‌های الزامی است، در پوشه کاری ثبت و ضبط خواهد شد که ۳۵۰ نمره به آن تعلق می‌گیرد.

  

لینک مرتبط: 

 ثبت نام کنکور سراسری 96 - 97

قبولی و ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 96 - 97

شرایط پذیرش دانشگاه تربیت معلم ( دانشگاه فرهنگیان) 97 - 98

لیست دانشگاه فرهنگیان کشور - شرایط ورود به دانشگاه تربیت معلم
 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار