شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

نحوه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
 

داوطلبانی که قصد شرکت در دانشگاه فرهنگیان را دارند همانطور که می دانید مصاحبه دانشگاه فرهنگیان آغاز شده و پردیس ها موظف به اعلام زمان و مکان مصاحبه به دعوت شدگان میباشند ابهامات زیادی برای داوطلبان در زمینه مصاحبه دانشگاه فرهنگیان وجود دارد در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با نحوه پرسیدن سوالات قرار می دهیم درصورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 96 دارید با کلیک بر روی لینک آبی می توانید مقاله مورد نظر رامطالعه کنید و در صورت داشتن هرگونه سوال با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.
 
 
جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دانشگاه فرهنگیان با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)
 

 


سوالات مصاحبه دانشگاه فرهنگیان  

 متقاضیانی که در مصاحبه فرهنگیان شرکت می کنند باید به نکاتی توجه داشته باشند که تعداد مصاحبه کنندگان سه نفر از افرادی است که واجد شرایط هستند و یکی از آنها مسئول گروه می باشد،  مدت زمان مصاحبه 40 دقیقه بوده و در هر مصاحبه یک داوطلب حضور دارد. داوطلبان عزیز دقت داشته باشند که مرکز مجری مصاحبه درهر استان بصورت جدا، پردیس خواهران و پردیس برادران میباشد. همچنین شرایط جسمانی و بررسی سلامت تن و روان برای حسن انجام کار توسط پزشک واجد شرایط انجام می شود. نخبگان علمی و مهارتی، مخترعان، مبتکران، برگزیدگان المپیادهای علمی، فرهنگی، هنری و مهارتی، جشنواره خوارزمی در شرایط علمی برابر، براساس کد رشته محل انتخابی، از اولویت پذیرش برخوردار خواهند شد.
داوطلبان عزیز دقت داشته باشند در صورتی که به هردلیلی در مهلت معین شده به مرکز مصاحبه مراجعه نکند و یا در جلسه مصاحبه حضور نیابد، غایب محسوبشده و پس از پایان مهلت ، برگزاری مصاحبه تحت هیچ شرایطی امکان بذیر نخواهد بود. ستاد استانی در صورت صلاحدید قادر میباشد تدبیری اتخاذ نماید تا در آخرین روز مصاحبه از غایبین موجه در صورت مراجعه داوطلب مصاحبه به عمل آید.
همچنین شرکت کنندگان در مصاحبه باید براساس جدول تعرفه‌های آزمون سراسری، هریک از داوطلبان معرفی شده برای هزینه مصاحبه و بررسی صلاحیت‌های عمومی، بارعایت موارد فوق، مبلغ سیصد و سی هزار ربال(33 هزار تومان) به حسابی که در زمان مصاحبه اختصاصی اعلام می‌شود، واریز نموده و اصل فیش واریزی را به مرکز مجری مصاحبه تحویل نمایند.
 
 
 
 

 

 سوالاتی که در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان پرسیده می شود

داوطلبانی که در مصاحبه شرکت می کنند ممکن است از شرایط پرسیدن سوالات در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم  و نحوه حضور در روز مصاحبه اطلاع نداشنه باشند در ادامه توضیحاتی در این مورد برای شما عزیزان مطرح می کنیم تا در روز مصاحبه دچار مشکل نشوید. 

اولین مورد در بدو ورود سلام کردن و راحت بودن می باشد... وضعیت ظاهر فرد، در حین مصاحبه ناخن ها . حجاب. لباس . آرایش شده یا خیر . در بدو ورود کفش و... مورد توجه قرار می گیرد، طرز نشستن، کم رویی و خجالتی بودن، قدرت بیان و خوب صحبت کردن و با افراد مصاحبه کننده خوب رابطه برقرار کردن و راحت بودن، روخوانی قرآن، ابتدا نحوه برداشتن قرآن. بوسیدن قرآن. دست روی کلمات می گذارید یا خیر. بسم الله . صدق الله ....
تسلط بر احکام ، برخی کتب با حجم کم به نام رساله آموزشی هستند که می توان از آنها استفاد ه کرد در مورد مواردی مانند نماز ایات. نماز جمعه . وضو. روزه . مرجع تقلید. و....
هوشیار بودن، مثلا پرسیده می شود که نماز میت چند رکوع دارد !!!!
سئولات علمی مرتبط با رشته در سطح روان و ساده . هرکس متناسب با رشته مورد تقاضا مثلا برای دبیری زیست چند سئوال ساده از زیست یا تاریخ در مورد تاریخ البته در همین جا باید هوشیار بود که سوال هوشیاری را بتوان جواب داد. مثلا ممکن است از متقاضیان تاریخ پرسیده شود آغا محمدخان قاجار چند فرزند داشت؟که باید هوشیار بود ایشان خواجه بوده اند!
سوالات روان شناسی و فرهنگی پیرامون شغل، مثلا هدف شما از دبیر شدن ؟ اگر کسی در کلاس شما شلوغ کرد شما چکار می کنید؟ اگر کلاس شما شلوغ باشد نشانه چیست؟ چقدر به پول اهمیت می دهید؟ مزایای دبیر شدن در چیست؟ نحوه ارتباط شما در مدرسه با سایر عوامل چگونه می تواند باشد؟و.....
تسلط بر مسائل سیاسی، مانند اوضاع منطقه خاورمیانه . جهان. وضعیت هسته ای ایران. وضعیت دولت. لذا لازم است خبرها ی ساعت ۲۱ را خوب پی گیری کنید
داشتن مدارک لازم ، موفقیت ها . عضو شورا بودن. عضو بسیج بودن. عضو یا همکاری با جایی داشتن مثلا در انتخابات یا فرمانداری یا شهرداری یاانجمن اسلامی یا. تقدیرنامه های مرتبط
آگاهی از مسئولان استان و شهرستان مانند استاندار.امام جمعه.نماینده ولی فقیه. ... 
 
این ها سوالاتی بود که بر اساس مقرارت در روز مصاحبه پرسیده میشد .. 
 
 

مجموعه ای از سوالاتی که در روز مصاحبه از داوطلبان پرسیده می شود

 سوال های اصلی و متداولی که در جلسه امتحان مطرح می شود در موارد بالا ذکر کردیم در ادامه می خواهیم از برخی سوالتی که از داوطلبان در روز مصاحبه پرسیده شده را بصورت تجربی بیان کنیم  تا ذهن شما عزیزان با این سوالات بیشتر آشنا شود البته دقت داشته باشید سوالات هر فرد با توجه به مقطع و رشته ای که قسط تدریس دارد متفائت است بنابراین در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با سوالاتی که در روز مصاحبه متناسب با رشته شما ممکن است پرسیده شود می توانید از طریق تماس با مشاوران سامانه صدای مشاور ابهامات و سوالات خود را برطرف کنید تا آمادگی لازم برای حضور در جلسه مصاحبه را داشته باشید.


اگر دانش آموزی در کلاس شما دارای رفتار ناهنجار است و پرخاشگری دارد چه اقدامی انجام می دهید؟

روز اول حضور در کلاس درس چه کار می کنید؟

اگر کلاس شما شلوغ بود و همکاران کلاسهای کناری اعتراض کردند نظر شما چیست؟

اگر دانش آموز معلولی با ویلچر شرایط کلاس و آموزشگاه باعث افسردگی وی شود شما چه اقدامی انجام می دهید؟

اگر از شما خواسته شود در مقطع ابتدایی آنهم پنج سال تدریس کنید عکس العمل شما چیست؟

اگر دانش آموزی مادرش فوت کرده و پدرش ازدواج کرده و وی با برادر وخواهرش نیز مشکل دارد و دچار افسردگی شده چه اقداماتی انجام میدهید؟

وضعیت زندگی و تحصیل خود را از کودکی تا کنون شرح دهید؟

با توجه به کمبود امکانات در مدارس شما چگونه تدریس خواهید کرد؟
 
چند خصوصیت خوب و بدت رو بگو؟!

قرآن رو بردار چند آیه بخون...

سرگرمی هات چیه؟

کتاب میخونی؟ آخرین کتابی که خوندی؟ تو مدرسه میرفتی کتابخونه؟

تو مدرسه عضو بسیج و چه گروههایی بودی؟ مشارکتت؟

تو درسات واسه تحقیق از چه منبعی استفاده میکردی؟

تربیت معلمو انتخاب چند زدی؟ چرا میخوای معلم بشی؟ رتبت؟

آدرس خونتون!!!! واسه نماز میری مسجد؟ همیشه؟ اسم مسجد و پیش نماز مسجدی که میری

فکر کن اول مهره معلمی رفتی سر کلاس(باید نمایش بازی میکردی! تست بازیگری بود

فکرکن بچه ها سر کلاسن بهشون درس بده!

وسطاشم هی میگفت بچه ها دارن حرف میزنن باید به بچه های خیالی تذکر میدادی!!! (در ضمن باید به بچه ها نگاه میکردی نه اونا!!!!)

تو چه مراسم مذهبی و سیاسی مثل راهپیمایی شرکت کردی؟ آخرین بار که رفتی چه مناسبتی بود؟

در مورد لباس و حجاب میپرسن که همیشه همین طوری و...
 
این سوالتی بود که از داوطلبان در روز مصاحبه پرسیده بصورت تجربی پرسیده شده و داوطلبان آن را مطرح کردند باز هم اگر میخواهید از نحوه پرسش سوالات با خبر شوید با مشاوران در ارتباط باشید.
 
 

 

 

 

  

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار