شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

 

 

شرایط ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

 

 

فرهنگیان و مربیان حق التدریسی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه فرهنگیان را دارند اما ازشرایط پذیرش در دانشگاه فرهنگیان خبر ندارند ....

ویا داوطلبانی که بصورت آزاد می خواهند در دانشگاه های تربیت معلم ادامه تحصیل دهند ...

کافیست برای دریافت اطلاعات با مشاوران سامانه صدای مشاور در تماس باشند

شغل معلمی با توجه به شرایط کاری و مزایای آن جز شغل های پرمتقاضی در بین داوطلبان می باشد. متقاضیانی که علاقمند به شغل معلمی هستند باید برای استخدام در آموزش و پرورش در دانشگاه فرهنگیان تحصیل نمایند. نحوه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز می باشد و علاوه بر شرکت در آزمون سراسری و کسب رتبه قبولی، باید در مصاحبه و آزمون های این دانشگاه نیز نمره قبولی را کسب نمایند. 

اعلام شرايط و ضوابط پذيرش دانشجو در رشته هایی تحصيلی پرديس های دانشگاه فرهنگيان و دانشگاه تربيت دبير شهيد رجایی، به معنی پذيرش قطعی دانشجو در دانشگاه یی که در ابتدا گفتیم نمی باشد. در صورت دریافت مجوز توسط وزارت آمـوزش وپرورش، پذيرش دانشجو در رشته های تحصيلی دانشگاه های وابسته (ويژه داوطلبان آزاد) به صورت محدود خواهد بود. بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد برای دریافت اطلاعات در رابطه با نحوه ثبت نام و مدارک لازم جهت ثبت در دانشگاه فرهنگیان و هر سواله دیگری که دارید با سامانه صدای مشاور ...

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با  ثبت نام دانشگاه فرهنگیان 96 با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)
 

 

شرایط لازم جهت ثبت نام دانشگاه فرهنگیان (تربیت معلم )

1- داشتن حكم كارگزینی رسمی یا پیمانی آموزش و پرورش در زمان ثبت نام در آزمون (مشروط به تدوام اشتغال در آموزش و پرورش).

2- دریافت فرم موافقت با ادامه تحصیل فرهنگیان ویژه شاغلین رسمی و پیمانی از اداره آموزش و پرورش محل خدمت براساس شرایط مندرج در دستورالعمل مربوط (داوطلبان می توانند برای دریافت موافقت با ادامه تحصیل فرهنگیان، به كارگزینی اداره آموزش و پرورش محل خدمت خود مراجعه نمایند).عدم ارائه فرم موافقت با ادامه تحصیل فرهنگیان، توسط محل خدمت، به منزله نداشتن شرایط ثبت نام در آزمون است.

3-عدم اشتغال به تحصیل در هر یك از دوره های كاردانی و بالاتر (اعم از پیوسته و یا ناپیوسته)، در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتـی و غیردولتـی درزمان ثبت نام، شروع به تحصل و حین تحصیل.

4-دارندگان مدرك كاردانی و بالاتر (روزانه یا شبانه، دولتی یا غیردولتی، معادل یا غیرمعادل) مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی ویژه فرهنگیان نمی باشند.

5-پردیس های دانشگاه فرهنگیان مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران محل در نظر گرفته شده برای تحصیل پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی ویژه شاغلین رسمی و پیمانی می باشد.

6-شاغلین رسمی و پیمانی مجاز به انتخاب کدرشته محل های مربوط به کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نمی باشند.

 

شرایط پذیرش داوطلبان آزاد دانشگاه فرهنگیان

 پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی،در صـورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش بـا درج شـرایط و ضـوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و مطابق مقـررات و ضـوابط قـانونی، انجام مـی گیرد.بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد.در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان را شرح داده ایم.

 1- بومی بودن داوطلب

2- کسب نمره علمی کل 6500 و بالاتر در زیرگروه مربوط

3- داشتن حداکثر سن 20 سال تمام در بدو ورود به دانشگاه (1/7/1376 به بعد).حداکثر سن ورود به دانشگاه و حداقل معدل کل، تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهند داشت.

4- داشتن مدرک پیش دانشگاهی و کسب معدل کل 15 در دوره متوسطه ی دوم (پایه های اول، دوم و سوم).

5- ارائه تعهد خدمت (داوطلبان باید 2 برابر مدت تحصیل‌شان حداقل 8 سال در خدمت آموزش و پرورش باشند).

6- کسب موفقیت در مصاحبه اختصاصی (جهت ارزیابی توانمندی ها و جنبه‌های جسمی، روانی و شخصیتی داوطلبان).

7- داشتن حداکثر 28 سال سن در بدو استخدام قطعی پس از فارغ التحصیل شدن.

داوطلبان عزیزی که به اطلاعات بیشتری در زمینه دانشگاه فرهنگیان نیاز دارند، میتوانند با کارشناسان مشاور تحصیلی تلفنی صدای مشاور تماس حاصل فرمایند و جهت اطلاع از زمان دقیق ثبت نام این دانشگاه عضو کانال تلگرام زیر شوند.

 

 

نحوه پذیرش و گروه بندی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان


دانشگاه فرهنگیان در حال حاضر سه نوع دانشجو می‌پذیرد:
۱. دانشجوی کارشناسی پیوسته (دانشجومعلم): این افراد با

مدرک تحصیلی دوره متوسطه و از طریق آزمون سراسری و پس از مصاحبه و گزینش انتخاب می‌شوند. نحوه آموزش این دانشجو معلمان به صورت تمام‌ وقت و شبانه‌ روزی است. برنامه کلاسی این دانشجو معلمان روزهای شنبه تا چهارشنبه است. آنان از ابتدای تحصیل به استخدام آموزش و پرورش درمی‌آیند و تعهد خدمت می‌دهند و پس از پایان تحصیلات به عنوان معلم در مدارس مشغول به کار خواهند شد.

۲. دانشجوی کارشناسی ناپیوسته (معلم‌دانشجو): این افراد در واقع معلمان دارای مدرک کاردانی هستند که در دوره کارشناسی ناپیوسته ادامه تحصیل می‌دهند. برنامه کلاسی این معلم‌ دانشجویان معمولاً روزهای پنجشنبه و جمعه است یعنی روزهایی که مدارس تعطیل است و آنان می‌توانند در کلاسها شرکت کنند.

۳. دانشجوی کارشناسی ارشد از میان معلمان، که در حال حاضر به شکل محدود است و در آینده تعداد بیشتری دانشجو را در رشته‌های متعدد و مورد نیاز آموزش و پرورش خواهد پذیرفت.
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان جزییات و شرایط پذیرش ۱۰ هزار دانشجو در این دانشگاه را اعلام کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار