شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

دوستان عزیز و کنکوری ها همانطور که می دانید کنکور بخشه مهمی از زندگی خیلی از شما دوستان عزیز می باشد بنابراین مهم ترین موضوع برای افرادی که در این آزمون قبول می شوند و مجار به انتخاب رشته شده اند، انجام یک انتخاب رشته درست است زیرا با این انتخابی که انجام می دهید آینده و سرنوشته خود را میسازید. مشاوران سامانه صدای مشاور آماده هستند تا شما داوطلبان گرامی که مجاز به انتخاب رشته شده اید را یاری کنند تا انتخاب درست و آگاهانه ای را داشته باشید.

 

 

نحوه درست انتخاب رشته کنکور سراسری

بعد از کارنامه نتایج اولیه کنکور سراسری  و دریافت رتبه و تراز توسط داوطلب، مهم ترین موضوع آگاهی از نکات مهم انتخاب رشته کنکور سراسری 96 می باشد.  داوطلبان عزیز با انجام انتخاب رشته نادرست دچار پشیمانی نشوند اولین موضوع تاثیر گذار در انتخاب رشته تحصیلی شامل خانواده، تواناییها، ویژگی های شخصیتی و اهداف و تجربیات و همچنین مهم ترین آن علاقه خود داوطلب می باشد پس شما کنکوری های عزیز برای داشتن یک انتخاب رشته درست باید از نظر افرادی استفاده کنید که دارای تجربه کافی و اطلاعات درست باشد تا با استفاده از منابع درست شما را در انجام یک انتخاب راهنمایی دهند. موضوع مهم بعدی در انتخاب رشته توجه به محدودیتها و شرایط خاص شما می باشد یعنی تصوير روشنی از عوامل درونی خود داشته باشيد و پس از انجام مشورتهای لازم، جمع بندی و بر اساس نتايج حاصله، تصميم گيری كنيد. با توجه به حساس بودن این موضوع مشاوران سامانه صدای مشاور آماده هستند تا در زمینه مشاوره درست و انتخاب رشته کنکور برای گروه ریاضی، تجربی، انسانی و هرسوالی که دارید بصورت تلفنی و حضوری شما را در این امر مهم راهنمایی کنند تا آینده درخشانی را برای خود رقم بزنید.

 

 

 رعایت نکات مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری

 از مهم ترین نکات مهم در انتخاب رشته کنکور سراسری انتخاب شهر و محلی است که داوطلب می خواهد در آن تحصیل کند، اکثر داوطلبان معمولا شهر محل سکونت و یا شهری را که دانشگاه های معتبر با توجه به رشته ای که به آن علاقه دارند را انتخاب می کنند، شما داوطلبان عزیز باید به این موضوع توجه داشته باشید که آیا آمادگی قبولی مشکلات تحصیل مثل هزینه رفت و آمد، اقامت در خوابگاه و.... در یک شهر دیگر را دارید، همین دلایل باعث مطرح شدن بومی گزینی در گزینش دانشجو از سوی سازمان سنجش شده تا در حد امکان دانشجویان در شهر محل سکونت یا نزدیک به محل سکونت خود ادامه تحصیل دهند تا از مشکلات دوری از خانواده، زندگی در خوابگاه، دوری از خانواده، مشکلات اقتصادی و رفاهی و… بر حذر باشند. بنابراین گرفتن مشاوره درست و انجام انتخاب رشته درست با توجه به علایق،  محل تحصیل، رتبه و تراز از اهمیت زیادی برخوردار است و هدف مشاوران سامانه صدای مشاور آگاهی شما و انتخاب یک رشته مناسب برای شما عزیزان می باشد. بنابراین برای آگاهی از اعلام نتایج کنکور سراسری 96 و درصورت نرسیدن به حد مجاز برای دریافت شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96  می توانید با کلیک روی مقاله و مطالعه ی آن اطلاعات لازم را دریافت کنید و در صورت داشتن هرگونه سوال با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

مشاوره و انتخاب رشته کنکور سراسری 

 

 

ملاک های انتخاب رشته کنکور سراسری

اولین و مهم ترین موضوع برای انتخاب رشته داشتن کارنامه کامل است، كارنامه اوليه را از طريق سايت سازمان دريافت کرده  در هنگام انتخاب رشته به آن توجه کنید مرحله دوم کد رشته های که به آن علاقه دارید را از دفترچه انتخاب رشته استخراج کنید و هنگام وارد کردن کد رشته ها نهایت دقت را داشته باشید و بعد از تکمیل فرم انتخاب رشته اطلاعات آزمونی و شناسنامه ای خود را وارد کنید، عناوین رشته ها و دانشگاه ها بر اسا انتخابی که شما در فرم پر کرده اید نمایش داده می شود بنابراین نهایت دقت را داشته باشید تا کد رشته ها با انتخاب شما مطابقت داشته باشد در صورتی که رشته ها و دانشگاه های که نمایش داده شد با انتخاب شما یکی بود به مرحله بعدی بروید... در آخر یک رسید انتخاب رشته 15 رقمی به همراه کد رشته محلها نمایش داده می شود که حتمن فرم انتخاب رشته خود را چاپ کنید، در هریک از این مراحلی که گفتیم اگر به مشکلی برخوردید از هر کجای کشور که هستید می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته تلفنی و حضوری سامانه صدای مشاور استفاده کنید و سوالات خود را از مشاوران سامانه صدای مشاور بپرسید.

  

 

انتخاب رشته کنکور بر اساس دانشگاه

داوطلبان با توجه به نام شهر و رشته، باید به دانشگاهی که رشته مورد علاقه خود در آن ارائه می شود توجه داشته باشند داوطلبان می توانند با کمک گرفتن از دفترچه از محل دانشگاه رشته هایی  که در آن تدریس می شود اطلاعات کسب کنند بنابراین جمع آوری اطلاعات در رابطه با دانشگاه ها و رشته ها چندان مشکل نیست و اکثر داوطلبان به راحتی می توانند در مورد انتخاب دانشگاه تصمیم بگیرند. حال اگر در انتخاب دانشگاه و رشته دچار شک شده اید می توانید سوالات خود را از هر کجای کشور که هستید از مشاوران سامانه صدای مشاور تحصیلی تلفنی بپرسید تا انتخاب رشته درستی را داشته باشید.

 

معرفی انواع دوره ها و رشته ها ی تحصیلی

در ادامه برای کامل شدن اطلاعات شما عزیزان انواع دوره های روزانه، شبانه، معرفی رشته های متمرکز و همچنین تحصیل در رشته های مجازی و نیمه حضوری و تحصیل در دانشگاههای پیام نور و غیر انتفاعی را در اختیار شما قرار می دهیم در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه قبولی در ذخیره دانشگاه آزاد 96 - 97  و در صورت نیاز به آگاهی از نرم افزار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی سامانه صدای مشاور استفاده کنید.

 

رشته های متمرکز چه رشته های هستند

 رشته های متمرکز به رشته های گفته میشود  که نتایج آن ها در شهریور ماه اعلام می شود و اکثر رشته های دانشگاهی به روش متمرکز می باشند، رشته های نیمه متمرکز رشته هایی هستند که علاوه بر آزمون سراسری، نیاز به مصاحبه و معاینه و یا شرکت در آزمون جدا گانه  دارند مثل، رشته تربیت بدنی از نوع رشته های نیمه متمرکز می باشد که نیاز به معاینه پزشکی و شرکت در امتحانات خاص این رشته دارد. نتایج رشته های نیمه متمرکز دو هفته یا ده روز بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری در نیمه دوم شهریور  یا  در دهه اول مهر ماه اعلام می شود. داوطلبان در صورت انتخاب رشته های نیمه متمرکز باید در امتحانات مربوط به این رشته شرکت کنند.

 


معرفی دوره های روزانه و شبانه دانشگاه ها

دوره های روزانه، دوره هایی هستند که کلاس های آن ها در طی روز برگزار می شود و داوطلبانی که رشته های خود را از این دوره انتخاب میکنند کد رشته ها همراه با نام رشته، گرایش رشته و ظرفیت هر رشته، جنس پذیرش در آن رشته و در صورت لزوم توضیحات مربوط به رشته درج شده است. رشته های تحصیلی دوره های شبانه ( نوبت دوم) آغاز می شود. کلاس های آن در ساعات مورد نظر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی تشکیل می شود و شاید با ساعات کلاس های دوره روزانه متفاوت باشد و دارای شهریه می باشند. رشته های دوره شبانه دارای شرایطی می باشند که ممکن است با دوره روزانه متفاوت باشد پس به این شرایط توجه کنید.

 

 دوره های نیمه حضوری و مجازی آموزشی

چند سالی است که دوره های نیمه حضوری در دانشگاه ها راه اندازی شده است که تعداد محدودی رشته و دانشگاه در این دوره ها دانشجو می پذیرند. تعداد کلاس های آن محدود بوده و دانشجو صرفاً در کلاس ها برای رفع اشکال حاضر می شود.  در دوره های مجازی یا آموزش الکترونیکی، دانشجویان از کامپیوتر و اینترنت استفاده می کنند و از این طریق با استادان خود ارتباط بر قرار می کنند و در کلاس شرکت می نمایند داوطلبان باید دارای کامپیوتر و اینترنت پر سرعت باشند. 


 دوره های پیام نور و غیر انتفاعی

دوره های دانشگاه پیام نور دارای تعداد زیادی رشته و با ظرفیت های مناسب می باشد در این دوره ها، بر خلاف دوره های دیگر، انتخاب رشته باید بر حسب محل اقامت یا اشتغال می باشد داوطلبان با توجه به محل اقامت یا اشتغال رشته های خود را انتخاب می نمایند و داوطلب نمی تواند هر مرکز یا واحد دانشگاهی را انتخاب نماید، بلکه از مراکزی رشته های خود را انتخاب می کند که در محل اقامت یا اشتغال وی باشد. دانشگاه پیام نور دارای رشته نیمه متمرکز تربیت بدنی و علوم ورزشی نیز می باشد که همان ضوابط رشته های نیمه متمرکز را دارد.

رشته های تحصیلی مؤسسات غیر انتفاعی رشته هایی هستند که سال به سال توسعه یافته و بیشتر مورد توجه داوطلبان قرار می گیرند. با توجه به اینکه این مؤسسات در شهر های زیادی وجود دارد، انتخاب این رشته ها برای تحصیل می تواند برای داوطلبانی که به شهر محل تحصیل اهمیت می دهند، انتخاب خوبی باشد. تحصیل در این نوع مؤسسات همانند دوره روزانه است اما شرایط خاصی هم دارند داوطلبان باید در این مؤسسات شهریه پرداخت کنید 

داوطلبان عزیز، انتخاب رشته انتخاب سرنوشت برای شما می باشد. سامانه صدای مشاور تحصیلی آرزوی موفقیت در تمامی مراحل تحصیل از جمله مرحله حساس انتخاب رشته را برای شما دارد.

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار