شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

داوطلبانی که می خواهند از میزان تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 - 97 باخبر شوند و هر سوال که در رابطه با نحوه انتخاب رشته دارند با سامانه صدای مشاور در ارتباط باشند.

 

 

تاثیر سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 - 97

آنچه درباره سهمیه ایثارگران که در گذشته و از سال 63 میدانستیم این است که سهمیه همسر و فرزند جانبازان 25% , ایثارگران شامل جانبازان ( با هر درصد جانبازی ) و بالاتر آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهدا میشود. اما در سهمیه ایثارگران از کنکور 96 و با اجرای قانون برنامه پنجساله ششم اقتصادی تغییراتی ایجاد شد و جانبازان زیر 25 درصد همسر و فرزندان آنها  همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه نیز مشمول این سهمیه نیز می شوند اما بهره گیری از سهمیه ایثارگران برای این دو گروه متفاوت میباشد. به این صورت که 25 درصد از ظرفیت هر رشته محل به جانبازان (با هر درصد جانبازی) , همسر و فرزند جانبازان 25 درصد به بالا آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهدا اختصاص می یابد (سهمیه 25 درصدی) و مشمولان جدید سهمیه ایثارگران که همان جانبازان زیر 25 %  همسر و فرزندان آنها همسر و فرزندان رزمندگان با حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه میباشند میزان 5 درصد از ظرفیت دانشگاه ها مختص به این دسته از مشمولان میباشد. (سهمیه 5درصدی) در صورت داشتن هرگونه سوال با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید. 

 

 

تاثیر سهمیه خانواده شهدا در انتخاب رشته کنکور سراسری 96

همانطور که گفتیم سهمیه خانواده شهدا شامل مادر پدر خواهر برادر شهید محسوب و تابع ضوابط مربوط به سهمیه خانواده شهدا میباشد در دفترچه کنکور سراسری توضیحی درباره ظرفیتی که مختص به داوطلبان سهمیه خانواده شهدا و حدنصاب قبولی این داوطلبان ارائه نشده است باید متذکر شویم که سهمیه خانواده شهدا همانند سهمیه مناطق فقط در کد رشته محل هایی که داوطلب بومی آنها میباشد اعمال میگردد. بنابرای در صورت داشتن هرگونه سوال از هر جایه کشور که هستید با مشاوران سامانه صدای مشاور در تماس باشید. 

 

 

برای پاسخ به همه ی سوالات خود با

سامانه صدای مشاور تحصیلی مشاور دهنده تلفنی 

از تلفن ثابت با شماره 9099071611 تماس حاصل فرمایید

تماس از ساعت 8 صبح تا 12 شب

حتی ايام تعطيل

 

 

تاثیر سهمیه خانواده شهدا در انتخاب رشته کنکور سراسری

 

 

 

تاثیر سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 - 97

رزمندگانی که حداقل 6 ماه حضور داوطلبانه در جبهه داشته اند مشمول سهمیه رزمندگان میشوند، حد نصاب قبولی برای مشمولان سهمیه رزمندگان 75 درصد نمره آخرین نفر قبولی است، لازم به ذکر است نکته ای مهم درباره سهمیه رزمندگان که باید گفته شود این است که طبق مصوبه های مرتبط سربازان وظیفه و کادر ارتش نیز قادرند در صورت داشتن 6 ماه سابقه متوالی و 9 ماه سابقه متناوب و با استفاده از 75 درصد سابقه خود در جبهه به عنوان سهمیه رزمندگان استفاده نمایند. به این صورت که اگر فردی در دوران دفاع مقدس از پرسنل کادر ثابت، پیمانی و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ( ستاد کل سپاه، ستاد کل نیروهای مسلح، پاسداران انقلاب اسلامی، ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران (آجا) وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح (ودجا)، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (ناجا) ) و حداقل 12 ماه خدمت کرده باشد میتواند از مزیت های سهمیه رزمندگان در انتخاب رشته کنکور سراسری استفاده نماید. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با سهمیه فرزندان رزمندگان می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید و سوالات خود را در این باره بپرسید.

 

 

اما تاثیری که سهمیه ایثارگران در انتخاب رشته کنکور سراسری می گذارد به چه میزان میباشد؟

هر دو گروهی که از سهمیه ایثارگران استفاده میکنند ملزم به کسب 70 در صد نمره اخرین نفر قبولی برای قبولی در هر رشته محل میباشند.بنابراین با وجود این که ظرفیتی جداگانه برای داوطلبان سهمیه ایثارگران در نظر گرفته شده با این حال داوطلبان مشمول این سهمیه ملزم به کسب این حد نصاب حتی در صورت خالی بودن ظرفیت میباشند.

لازم به ذکر است در مورد داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران در صورتی که ظرفیت سهمیه 25 درصد تکمیل نگردد با استناد به قانون , الویت اول تکمیل این ظرفیت با داوطلبان سهمیه 5 درصدی ایثارگران و در مرحله بعدی با داوطلبان مشمول سهمیه مناطق می ساشند.

در انتخاب رشته کنکور سراسری رتبه قبولی سهمیه ایثارگران چه میزان میباشد؟ از آنجایی که داوطلبان مشمول سهمیه 25 درصدی ایثارگران در سالهای پیشین ماکزیمم بین 2 تا 4 درصد داوطلبان را در بر گرفته آمار دقیقی از رتبه قبولی این داوطلبان در دست نمی باشد.

داوطلبانی که برای اولین بار میخواهند در کنکور 96 از سهمیه 5 درصدی ایثارگران استفاده نمایند.نمیتوان آمار قبولی ارائه داد. تنها میتوان این نکته را متذکر شد که داوطلبان مشمول سهمیه 5 درصدی ایثارگران قطعا از داوطلبان سهمیه مناطق با رتبه یکسان احتمال بالاتری برای قبولی دارند ولی از آنجایی که ظرفیتی که برای داوطلبین سهمیه 5 درصدی در نظر گرفته شده یک پنجم داوطلبانی میباشد که از سهمیه 25 درصدی استفاده مینمایند پس احتمالا در مقایسه با داوطلبان سهمیه 25 درصدی , باید رتبه بهتری کسب نمایند تا در یک رشته محل مشابه پذیرفته شوند.

داوطلبان مشمول سهمیه 25 درصدی ایثارگران در سال های پیشین حداکثر بین 2 تا 4 درصد داوطلبان را تشکیل میداده اند.

 

ای در یافت اطلاعات در رابطه با کنکور سراسری 96 روی  لینک های زیر کلیک کنید.

انتخاب رشته کنکور سراسری 96

تخمین رتبه کنکور سراسری

زمان برگزاری کنکور سراسری 96 - 97

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 96

 زمان برگزاری کنکور آزادو سراسری 96

دانلود دفترچه راهنمای آزمون(کنکور)سراسری و آزاد 96-95 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد کنکور تجربی 96

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96-95

ثبت نام کنکور سراسری 96 - 97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار