شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کرده اند مهم ترین موضوع بعد اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 97 دسترسی به دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد97 می باشد، در سال های گذشته انتخاب رشته کارشناسی ارشد  برای داوطلبان به این صورت بود بدون آگاهی از کارنامه و رتبه خود باید انتخاب رشته خود را انجام می دانند. اشتباه بسیاری از داوطلبان این بود که رشته های کم اهمیت را در اولویت خود قرار می دانند.

اما امسال  به این صورت است که بعد از اطلاع رسانی نتایج کارشناسی ارشد داوطلبان کارنامه خود را مشاهده و بعدن اقدام به انتخاب رشته می کنند. همانطور که می دانید با توجه به یکی شدن کنکور سراسری و آزاد انتخاب رشته کارشناسی ارشد به صورت جداگانه می باشد، بنابراین داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دارند در صورت داشتن هرگونه سوال می توانند از خدمات مشاوره و انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97  و همچنین از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی سامانه صدای مشاور استفاده کنند تا انتخاب رشته درستی را داشته باشند.

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97


آیا می خواهید از دانلود دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97 با خبر شوید اما نمی دانید از کجا باید این اطلاعات را بصورت دقیق پیدا کنید و یا در رابطه با انتخاب رشته چگونگی انجام آن و یا اینکه آیا در رشته ای که به آن علاقه دارید می توانید قبول شوید برای دسترسی به انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و مشاوران انتخاب رشته با سامانه صدای مشاور در تماس باشید و ثبت نام و انتخاب رشته خود را بدون حضور خود به ثبت برسانید و در آخر پرینت آن را مشاهده کنید.
انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 97

 اولین چیزی که باید یادآوری کنیم این است که داوطلبینی که قصد انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد را دارند این تصور اشتباه ایجاد شده که اگر داوطلبان در انتخاب اول خود قبول نشود دیگر احتمال قبولی در دیگر انتخاب هایش را هم ندارداین ذهنیت غلط باعث شده تا از داوطلبان با آمادگی بسیار بالا، رشته محل های بی ارزش و ناامید کننده ای را در انتخاب های اول خود وارد میکنند و شانس قبولی در دانشگاه های خوب را از خود می گیرند. بنابراین مهم ترین موضوع این است که بعد از مشاهده کارنامه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 باید انتخاب رشته انجام دهند و فقط براساس علایق خود انتخاب رشته را انجام دهند، در ادامه مطلب اطلاعاتی را در رابطه با انتخاب رشته درست در اختیار شما خواهیم گذاشت در صورت بروز مشکل در روند انتخاب رشته و هر سوالی که دارید می توانید از خدمات مشاور تحصیلی سامانه صدای مشاور استفاده کنید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

 

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 - 97

 

دریافت  کارنامه و تاثیر آن در انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 

داوطلبان گرامی باید برای دریافت نتایج خود به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و کارنامه خود را دریافت کنند، در صورت عدم دسترسی به اینترنت شما می توانید از طریق تماس تلفنی با ارائه مشخصات خود به نتایج آزمون خود دسترسی داشته باشید مهم ترین موضوع بعد از دریافت کارنامه تاثیر آن انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشد، در کارنامه کارشناسی ارشد 96 علاوه بر اینکه درصد هایتان، تراز یا رتبه و نمره کل در هر گرایش را خواهید دید. بنابراین رتبه کل شما بدون هیچ سهمیه ای ثبت شده ( البته به غیر از کسانی که سهمیه ایثارگران یا رزمندگان میشوند )، بنابراین باتوجه به تغییراتی که به وجود آمده باید در نظر داشته باشیم تراز قبولی در کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  دیگر ارزش سابق را در انتخاب رشته را ندارد و باید فقط بر اساس تجربیات خود در رابطه ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 را انجام دهید بنابراین برای اگاهی از تکمیل ظرفیت دانشگاه ها می توانید با مشاوران  سامانه صدای مشاور تحصیلی در تماس باشید و از مشاوره تحصیلی تلفنی سامانه صدای مشاور استفاده کنید تا به بهترین نحو ممکن در انتخاب رشته به شما کمک کنند.نحوه انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد97 

بیشترین تغییر در ثبت نام ارشد آزاد 97 را در نحوه انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد٩۶ دانشگاه آزاد می بینیم. سال ها بود عادت کرده بودیم که داوطلبان زمان ثبت نام لیست رشته های مورد علاقه شان را انتخاب می کردند و به نوعی پیش از آنکه بدانند نتیجه آزمون چه بوده است اقدام به انتخاب رشته می کردند. خب از آنجایی که هر داوطلب حق 100 انتخاب داشت شاید این کار زیاد دشوار و سنگین نبود ولی از آنجایی که خیلی از داوطلبان تصور می کردند انتخاب اولشان اهمیت بیشتری نسبت به سایر انتخاب ها دارد به اشتباه انتخاب اولشان را رشته محلی برمی گزیدند که شانس قبولی شان در آن خیلی زیاد باشد . ولی انتخاب رشته ارشد آزاد 96 دیگر در زمان ثبت نام انجام نمی شود و به بعد از زمان اعلام نتایج موکول می گردد. بنابراین دیگر از انتخاب رشته حین ثبت نام خبری نیست و در مرحله ثبت نام ارشد آزاد 96 صرفا داوطلبان باید مشخص کنند که قصد دارند در چه رشته ای آزمون دهند.پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد 97 

 زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد  برای داوطلبانی که قصد شرکت دررشته های بدون آزمون را دارند از اهمیت زیادی برخوردار است کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل ۱۶ برای رشته های غیر علوم انسانی و ۱۷ برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط ارزیابی و براساس ظرفیت ۱۰ درصدی برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.
پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار و فقط در رشته همنام و متجانس امکان پذیر است.
ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند، مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته ۸ نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته ۴ نیمسال بیشتر نشود.
دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، مأموریت والدین یا همسر، ازدواج و طلاق و یا به دلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز این شیوه نامه شود در صورت تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.
تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده مجاز نیست.
کلیه دانش آموختگان که شرایط ممتاز را دارند برای پذیرش بدون آزمون باید تا پایان شهریور ماه هر سال دانش آموخته شوند.
دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند.
داوطلبان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون مجاز به انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته/محل از یک مجموعه از جدول شماره یک و دو این دفترچه راهنما می باشند.
داوطلبان مشمول وظیفه عمومی پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته در صورت پذیرفته شدن لازم است سایر شرایط را مشابه پذیرفته شدگان با آزمون این دوره دارا بوده و در موعد ثبت نام مدارک لازم، از جمله مدرک وضعیت وظیفه عمومی ارائه کنند و شرایط اشاره شده در پیوست شماره ۲ دفترچه راهنما را دارا باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار