شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

  

شرایط ثبت نام در آزمون لیسانس به داندپزشکی

 

 

متقاضیان تحصیل در رشته دندانپزشکی قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی را دارند توجه داشته باشند یکی از روشهای ورود به رشته پزشکی برای آن دسته از دانش آموزان مستعد و علاقه مندی که می خواهند پزشک شوند اما به هر دلیل در کنکور سراسری رشته پزشکی دست نیافته اند، آزمون کارشناسی به پزشکی یا همان لیسانس به پزشکی می باشد. سوال بسیاری از داطلبان این است ازمون لیسانس به پزشکی چیست، شرایط و زمان ثبت نام در این آزمون به چه صورت می باشد ؟ در ایران پذیرش دانشجوی پزشکی از مقطع کارشناسی برای اولین بار در سال ۸۶ انجام شد و تا کنون ده دوره پذیرش انجام شده است. این آزمون در مجموع آزمون دشواری است و قرار است بهترین ها را شناسایی و گزینش کند. مهمترین شرایط داوطلبان آزمون کارشناسی به پزشکی فارغ التحصیلی از مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته کلیه رشته های گروه علوم پزشکی و گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم تجربی می باشد.

 

 

 

جهتدر یافت اطلاعات در رابطه با مشاوره آزمون لیسانس به دندانپزشکی کافیست
باتلفن ثابت بدون گرفتن کد : 9099071611 
یا موبایل همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595  تماس بگیرید.
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

 

 

 

شرايط و نحوه ورود به دوره لیسانس به داندانپزشکی 96 - 97

 داوطلبانی که قصد ثبت نام و شرکت در رشته دندانپزشکی را دارند توجه داشته باشند مدارک مورد نیاز برای ثبت نام شامل برگ ثبت نام تکمیل شده، مدرک معتبر که نشان دهنده معدل کل مقطع دیپلم متوسطه باشد، مدرک معتبر که نشان دهنده معدل مقطع کارشناسی رشته های مورد پذیرش باشد، کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت دائم برای داوطلبان مرد است.

داشتن حداکثر ۲۵ سال سن در زمان ثبت نام آزمون (که البته اگر کارت پایان خدمت سربازی و یا طرح نیروی انسانی داشته باشید، مدتش به حداکثر سن اضافه می شود)، داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم (برای آقایان)، دارا بودن معدل کل دیپلم بالاتر از ۱۷و معدل کارشناسی بالاتر از ۱۶ و دارا بودن یکی از مدارک معتبر زبان انگلیسی (TOEFL،IELTS , MHLE ,MSRT) با حد نصاب نمره لازم آن از دیگر شرایط اصلی داوطلبان است. دانش آموختگان و دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری عمومی از دانشگاه‌های سراسری و آزاد و غیره حق شرکت در آزمون را ندارند.

 در صورت قبولی در آزمون با توجه به آموزش رایگان، ضروری است پذیرفته شدگان همانند سهمیه آزاد، برگ تعهد خدمت مربوطه را تکمیل کنند.

 کسانی که خدمت نظام وظیفه آنان حداکثر تا قبل از شروع نیمسال اول سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ (زمان ثبت نام پس از قبولی) به اتمام می‌رسد می‌توانند به صورت مشروط در آزمون شرکت کنند.

در صورتی که پذیرفته شدگان در آزمون تا زمان ثبت نام کارت پایان خدمت دریافت نکرده باشند، دانشگاه هیچ مسئولیتی در مورد مکاتبه با سازمان نظام وظیفه و اخذ مجوز یا مهلت ندارد. دانشگاه هیچ مسئولیتی در مورد خسارات احتمالی که از این ناحیه به داوطلب وارد می‌شود ندارد.

داوطلبانی که مدرک زبان ندارند می‌توانند به صورت مشروط در آزمون کتبی شرکت کنند. ارائه مدرک زبان جهت شرکت در مرحله دوم(مصاحبه و ارزیابی فراشناختی) الزامی است.

قبولی در آزمون ورودی به صورت چند مرحله ای و شامل آزمون کتبی، مصاحبه و ارزیابی فرا شناختی است.

دانشجویان مشمول آیین نامه استعدادهای درخشان و برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی از احراز شرط معدل دیپلم ۱۷ و بالاتر و معدل کارشناسی ۱۶ و بالاتر معاف هستند.

بنابراین داوطلبان عزیز در صورتی داشتن هرگونه ابهام و سوال در رابطه با نحوه ثبت نام تاریخ دقیق ثبت نام آزمون لیسانس به داندانپزشکی و شرابط ثبت نام، زمان توزیع کارت ورود به جلسه آزمون لیسانس به دندانپزشکی و مشاوره و انتخاب رشته کنکور سراسری و پذیرش بدون کنکور در رشته های پزشکی  و هر سوالی که در رابطه با آزمون لیسانس به دندانپزشکی دارید با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

 

 

 

 

زمان و تاریخ ثبت نام در آزمون لیسانس به دندانپزشکی 

متقاضیان ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی توجه داشته باشند زمان ثبت نام در آزمون لیسانس به پزشکی و دندانپزشکی از دی ماه آغاز شده و تا اواخر بهمن ماه ادامه دارد و داوطلبان با مراجعه به سایت معاونت آموزشی دانشگاه تهران و بصورت اینترنی و بدون نیاز به مراجعه حضوری می توانند در این آزمون شرکت نمایند. همچنین داوطلبان جهت دریافت کارت ورود به جلسه ازمون باید اسفند ماه نسبت به در یافت کارت خود اقدام نمایند. زمان برگزاری آزمون لیسانس به پزشکی اسفند ماه بوده، زمان اعلام نتایج آن در نیمه دوم فروردین ماه می باشد. بنابراین متقاضیان ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با شرایط ثبت نام و منابع لازم و زمان دقیق ثبت نام می توانید با مشاوران سامانه دانشگاه تهران در ارتباط باشید. 

 

 

لینک مرتبط :

شرایط ثبت نام آزمون لیسانس به پزشکی 97 - 98

 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار