شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

شرایط نقل و انتقال دانشگاه آزاد 97 - 98

 

داوطلبانی که قصد گرفتن انتقالی از دانشگاه محل تحصیل خود را دارند برای دریافت اطلاعات در رابطه با انتقال دانشجو دانشگاه آزاد 96 و زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 96 97 و هر سوالی که در رابطه با نحوه انتقال خود دارید با سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

 

زمان ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 96 97

 یکی از مهترین مسائل دانشجویان که پیوسته با آن سروکار دارند در رابطه با نقل و انتقالات دانشگاه آزاد است. دانشگاه آزاد برای رفع این مشکلات احتمالی و سریع انجام دادن در خواست های دانشجوبان تغیرات مثبتی را در جهت نقل و انتقالات، شرایط دانشجوی مهمان، ثبت نام متاخرین و شهریه پرداخت آنها، انصراف از تحصیل و هزینه انصراف و.... موضوعات این چنیی را موردبررسی قرار داده است. برای دریافت اطلاعات در رابطه با نحوه انتقال خود می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

 

انتقال دانشجو در صورت نداشتن شرایط آیین نامه

در مواردی که دانشجو متقاضی انتقال یا میهمانی هیچکدام از این شرایط را که در آیین نامه آمده ندارد و لی درخواست انتقالی دارد پس از ثبت درخواست در سامانه به همراه مدارک و مستندات ارسالی از طرف دانشجو در کمیسیون نقل و انتقال موارد خاص دانشجویی مطرح و اعلام نظر می شود. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نداشتن شرایط آیین نامه برای نقل و انتقال می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور در تماس باشید تا از دیگر شرایط برای نقل و انتقال باخبر شوید.

 

نحوه بررسی و مدارک مورد نیازنقل و انتقال 

اگر تمام دانشجویان جهت انجام امور نقل و انتقال از طریق سامانه نقل و انتقال دانشجویی در زمان مقرر اقدام کنند نیازی به مراجعه به واحدهای دانشگاهی مبداء، مقصد و سازمان مرکزی نیست.

انتقال یا میهمانی دانشجویان در صورت احراز شرایط مندرج در آیین نامه و دایر بودن رشته، گرایش و مقطع تحصیلی در واحد مقصد و نداشتن منع آموزشی امکان پذیر است.

واحد دانشگاهی موظف است صحت مدارک ارسالی دانشجویان متقاضی انتقال یا میهمانی را ضمن مطابقت با اصل بررسی و در آرشیو بانک اطلاعاتی دانشجو جهت نظارت بعدی ناظران سازمان مرکزی نگهداری کند.

در اینجا به صورت کلی به شرایط انتفالی دانشجویان می پردازیم.

انتقال دائم دانشجویان در صورت داشتن شرایط مندرج در آیین نامه فقط یک بار در طول تحصیل امکان پذیر است.

انتقال دائم دانشجویان در تمامی موارد آئین نامه در نیم سال آخر تحصیل ممنوع است. 

 

جهت کسب اطلاعات در رابطه با شرایط انتقال دانشجویان پزشکی با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

میهمانی برای دانشجویانی که بدون آزمون پذیرش شده اند به چه صورت است ؟

برای دانشجویانی که بدون آزمون پذیرش شده اند هم شرایط خاصی وجود دارد که در پایین به آن اشاره کرده ایم. در صورت داشتن هرگونه سوال در این رابططه با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

میهمانی دانشجویانی که بدون آزمون پذیرش شده اند به واحدهایی که پذیرش بدون آزمون دارند پس از تایید واحد مبداء واحد مقصد و سازمان مرکزی امکان پذیر است و در صورتی که شهر مورد درخواست دانشجو، پذیرش بدون آزمون نداشته باشد حداکثر می تواند و ترم میهمانی شود.

انتقال دانشجویانی که بدون آزمون پذیرش شده اند به واحدهایی که پذیرش بدون آزمون دارند پس از تایید واحد مبداء، واحد مقصد، مرکز آزمون و سازمان مرکزی امکان پذیر است.

واحدها و مراکز دانشگاهی مقصد باید پس از پایان هر نیم سال میهمانی لیست نمرات دانشجویان میهمان را در اسرع وقت جهت درج در سوابق و پرونده آموزش آنان به واحد مبداء ارسال کنند، بدیهی است این گونه دانشجویان باید در هر نیم سال میهمانی ضمن اخذ لیست دروسی از واحد مبداء جهت ثبت نام به واحد مقصد مراجعه کنند.

نقل و انتقال دانشجویانی که در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرش شده اند پس از گذشته یک نیم سال از قبولی در صورت داشتن شرایط مندرج در آیین نامه امکان پذیر است.

نقل و انتقال دانشجویان واحدها الکترونیکی ممنوع است.

دریافت پایان نامه دانشجوی میهمانی در صورت نداشتن منع آموزشی با نظر معاونت آموزشی واحدهای دانشگاهی مبدا و مقصد و تایید کمیسیون موارد خاص دانشجویی امکان پذیر است.

 

 

شرایط نقل و انتقال دکتری 

دانشگاه آزاد شرایطی را برای مرخصی دوره های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد فراهم کرده است. برای دریافت اطلاعات دقیق و شرایط لازم برای انتقال دانشجویان دوره دکتری با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

پذیرفته شدگان دوره های دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی می توانند به جای شرکت در دوره مهرماه دانشگاه ها در نیم سال دوم،تحصیل خود را آغاز کنند.

و همچنین این امکان برای دانشجویان دانشگاه آزاد فراهم شده و انتخاب بر عهده دانشجویان گذاشته شده است.

و همچنین مهمترین خبری که دانشگاه آزاد اعلام کرد مرخصی دانشجویان در نیم سال اول تحصیلی بدون اخذ شهریه ممکن شده در صورتی که دانشجویی بخواهند در نیم سال اول به دانشگاه نرود، لازم نیست شهریه این نیم سال راپرداخت کرده ضمن اینکه این مرخصی بدون احتساب در سنوات خواهد بود.

 

 

ضوابط انتقال یا میهمانی بر اساس سرپرستی

انتقال یا میهمانی دانشجویانی که پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه حکم سرپرستی بستگان درجه یک خود (پدر، مادر، خواهر، برادر و فرزند) را از از مراجع قضایی دریافت کرده اند به محل زندگی خانواده انجام پذیر است.

 

ضوابط میهمانی بر اساس چند دانشجویی

در صورتی که در یک خانواده بیشتر از یک دانشجو به طور همزمان در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل باشند، میهمانی یک نفر یا بیشتر از آنان به سایر واحدهای گروه هم ترازی با موافقت واحد مبداء و مقصد انجام پذیر است.

ضوابط انتقال یا میهمانی بر اساس جدول هم ترازی

ضوابط انتقال میهمان همسر و فرزندان کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی

ضوابط انتقال مهمان برای معلولین

ضوابط میهمانی ورزشکاران و قهرمانی ملی

ضوابط میهمانی همسر و فرزندان وزراء نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاونین رئیس جمهور، استانداران و سفراء

 

ضوابط انتقال یا میهمانی بر اساس ازدواج و متارکه

انتقال یا میهمانی دانشجویان دختر که پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه ازدواج دائم کرده ا ند به شهر محل زندگی همسر یا نزدیک ترین واحد دانشگاهی به محل زندگی که رشته در آن دایر باشد انجام پذیر است.

انتقال یا میهمانی دانشجویان مرد که پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه ازدواج کرده اند به محل سکونت یا اشتغال انجام پذیر است.

انتقال یا میهمانی دانشجویان متاهل زن که پس از ثبت نام در آزمون دانشگاه متارکه کرده اند به شهر محل زندگی خانواده انجام پذیر است.

 

 

برای دریافت اطلاعات در رابطه با کنکور سراسری روی لینک های زیر کلیک کنید.

 تاثیر سهمیه فرزندان ایثارگران در کنکور 96 - 97

مشاوره ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی 96 - 97

روش درس خواندن و جمع بندی دو ماه آخر کنکور

تخمین رتبه کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری 96

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 96

ویرایش اطلاعات کنکور سراسری 97

مدارک لازم جهت ثبت نام کنکور سراسری 97 - 96

شرایط انتقالی دانشگاه سراسری 96 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار