شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

  

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

 

 

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش آموزش كشور كلیه داوطلبانی كه در آزمون سراسری  شركت كرده و در جلسه آزمون حاضر بوده‌اند، توجه داشته باشند بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، بعد از اعلام نتایج نهایی آزمون برای پذیرش دانشجو اعلام ظرفیت جدید نموده و متقاضی تکمیل ظرفیت بعضی از رشته‌های خود شده‌اند، بنابراین کلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون با نمره کل مساوی و یا بیشتر از یک (با توجه به كارنامه نتایج علمی اولیه) می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در این اطلاعیه از روز ‌شنبه مورخ 96/09/04 تا ‌شنبه مورخ 96/09/11 به سایت اینترنتی مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و تكمیل فرم انتخاب رشته (حداكثر 50 كدرشته محل) به روش اینترنتی، اقدام نمایند. بنابراین انتخاب رشته مناسب با توجه به تراز و رتبه برای قبولی در رشته های ارائه شده برای تکمیل ظرفیت دانشگاه ها اهمیت زیادی دارند. جهت دریافت دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت سراسری 96 روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 

 

شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی

همچنین آن دسته از رشته‌های تحصیلی كه پذیرش آنها صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی صورت می‌پذیرد، متقاضیان اعم از اینكه در آزمون سراسری سال 1396 ثبت‌نام و درجلسه آزمون حاضر بوده یا نبوده ­اند و یا حتی در آزمون سراسری سال 1396 ثبت نام ننموده اند، می‌توانند برای ثبت نام در تکمیل ظرفیت کنکور اقدام نمایند. اما متقاضیان عزیز توجه داشته باشند در صورتی که داوطلب قبلاً در آزمون سراسری، ثبت‌نام و شركت ننموده‌اند، باید برای ثبت‌نام مبلغ دویست هزار ریال را برای پر کردن فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت پرداخت نماید.

 

شرایط ثبت نام در تکمیل ظرفیت 

داوطلبانی كه در یكی از رشته‌های تحصیلی متمركز آزمون سراسری سال 1396 پذیرفته شده‌اند، با رعایت ضوابط مربوط و در نظر گرفتن تبصره‌های می‌توانند متقاضی شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی ارائه شده در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شوند. بنابراین داوطلبان با دقت بیشتری با رشته ای مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

 1- در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، قبولی قبلی آنان منفی خواهد شد و چنانچه داوطلبان متقاضی، در دوره‌های روزانه مندرج در این اطلاعیه پذیرفته شوند و یا قبولی قبلی آنان دوره روزانه باشد، حتی با دادن انصراف از تحصیل نیز حق ثبت‌نام و شركت در آزمون سراسری سال بعد (1397) را نخواهند داشت. بنابراین پذیرفته‌شدگان تأكید می‌شود در تكمیل فرم تقاضانامه شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی نهایت دقت را داشته باشند، در غیر این صورت هیچگونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود.

در صورت قبولی نهایی این دسته از داوطلبان در این گزینش، با آنان همانند دانشجوی انتقالی رفتار خواهد شد.

2- پذیرفته‌شدگان متمركز آزمون سراسری در هر یك از كد رشته‌های تحصیلی بورسیه و یا شرایط خاص كه به دستگاه‌های اجرایی تعهد خدمت دارند و همچنین پذیرفته‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی كه متعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند، مجاز به ثبت‌نام و شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی مندرج در این اطلاعیه نمی‌باشند.

3- كلیه داوطلبانی كه در آزمون سراسری سال 1396 حاضر بوده و دارای نمره كل مساوی و یا بیشتر از یک (با توجه به كارنامه نتایج علمی اولیه) می‌باشند، می‌‌توانند بر اساس ضوابط كدرشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالیارائه شده را انتخاب نمایند.

4- داوطلبان هر یك از گروه‌های آزمایشی ضرورت دارد در انتخاب رشته‌های تحصیلی مورد علاقه، به شرایط و ضوابط هر یك از رشته‌های انتخابی و همچنین شرایط و ضوابط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی مربوط  توجه نمایند.

تبصره 1: داوطلبان لازم است در انتخاب رشته‌های مربوط به دانشگاه‌ فرهنگیان به شرایط و ضوابط این‌ دانشگاه (علی‌الخصوص داشتن نمره كل 6500 و بالاتر و حداقل معدل كل دیپلم 15/00)، مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته، توجه نمایند.

تبصره 2: داوطلبانی كه در جلسه آزمون شركت نموده ولی در زمان انتخاب رشته، علاقمندی خود را به رشته‌های دانشگاه فرهنگیان اعلام ننموده و هزینه مربوط به اعلام علاقمندی به این رشته‌ها را به مبلغ 51/000 (پنجاه و یك هزار) ریال از طریق درگاه پرداخت الكترونیكی سازمان، واریز ننموده‌اند، در صورت تمایل به انتخاب رشته‌های دانشگاه فرهنگیان (ویژه داوطلبان آزاد) بایستی مبلغ فوق بابت هزینه ثبت‌نام را از طریق كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب از طریق سایت سازمان پرداخت نمایند.

5- نیمسال پذیرش دانشجو در هر یك از كدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه بسته به امكانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، خواهد بود.

6- داوطلبان‌ در صورت‌ تمایل‌ می‌توانند كدرشته‌های‌ انتخابی‌ دارای شرایط خاص و مصاحبه مندرج در این اطلاعیه را از جداول‌ مربوط استخراج‌ و به‌ ترتیب‌ اولویت‌ علاقه‌ از طریق اینترنت در فرم‌ انتخاب‌ رشته‌های ‌‌تحصیلی‌ مرحله تكمیل ظرفیت به‌ همراه‌ سایر كدرشته‌های‌ مربوط در هر اولویتی‌ كه‌ علاقه‌ دارند بر اساس ضوابط و توضیحات مربوط به رشته‌های دارای شرایط خاص دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) وارد نمایند. ضمناً واحد اطلاعات و پاسخگویی به سؤالات، در رابطه با این اطلاعیه همه روزه در وقت اداری و به غیر از ایام تعطیل آماده پاسخگویی به سؤالات می‌باشد. 

 

  

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

 

 

آگاهی از لیست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96

داوطلبان گرامی دقت داشته باشند که لیست رشته های تکمیل ظرفیت کنکور سراسری شامل رشته های پزشکی ، پیراپزشکی ، مهندسی ، علوم انسانی ، زبان و هنر می باشد همچنین بسیاری از رشته های دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی که در انتخاب رشته کنکور سراسری 96 تنها از طریق کنکور دانشجو می گرفتند در تکمیل ظرفیت بر اساس سوابق تحصیلی و بدون کنکور دانشجو می گیرند، همچنین تعداد زیادی رشته محل جدید در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شده است. بنابراین داوطلبان گرامی دقت داشته باشند که در کنار همه این ها رشته محل های زیادی هم در دانشگاه های روزانه و دولتی ارائه شده اند که بصورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی می توان در آن ها پذیرفته شد بنابراین در صورت نداشتن اطلاعات از این رشته محل و نداشتن آگاهی از حد نصاب معدل برای قبولی در این رشته های تکمیل ظرفیت و رشته های بدون کنکور مو هر سوالی که در رابطه با اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 96  دارید می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

 

شرایط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 

داوطلبان گرامی موضوع مهمی که باید به آن توجه داشته باشید  نحوه ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 می باشد، بنابراین نهایت دقت را داشته باشید اگر در مشاوره و انتخاب رشته کنکور سراسری شرکت کرده اید و  قبول شده اید در صورت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور و قبولی در رشته تکمیل ظرفیت،  قبولی شما در یک رشته محل منجر به لغو قبولی اولیه شما در انتخاب رشته کنکور 96 می شود بنابراین اگر در حال تحصیل در دانشگاه هستید  در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور سراسری رشته هایی را انتخاب کنید که  نسبت به رشته و دانشگاه قبولی فعلی تان علاقه بسیار بیشتری به آن دارید و حاضرید در صورت قبولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری 96 از دانشگاه فعلی تان انصراف دهید و در قبولی جدید ثبت نام کنید. بنابراین داوطلبان گرامی دقت بیشتری در انتخاب دانشگاه های روزانه بدون کنکور به خرج دهید و بدانید قبولی در دانشگاه های روزانه در تکمیل ظرفیت مساوی است با باطل شدن حق شرکت شما در کنکور سراسری 96 می باشد 

 

لینک مرتبط :

 فهرست حذفیات کنکور سراسری 97

منابع کنکور سراسری 97

ثبت نام کنکور سراسری 96 - 97

 

 

 

 

پیوست ها:
دانلود این فایل (tk-sarasari-aban96 (1).pdf)tk-sarasari-aban96 (1).pdf[ ]687 kB

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار