شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

 

شرایط ثبت نام در کنکور سراسری 96 - 97

 

کنکوری ها و متقاضیانی که امسال کنکور دارند و قصد ثبت نام در کنکور سراسری 97 را دارند در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با اینکه کنکور چیست و منابع ای که برای سوال های کنکور استفاده می شود به چه صورت است، نحوه درست برنامه ریزی و.... قرار می دهیم. با آغاز مهر 96 ، بسیاری از داوطلبان نگران برنامه ریزی برای کنکور سراسری 97 میباشند. اما قبل از هر چیزی جهت موفقیت درکنکور، داوطلبان عزیز کنکور 97 باید آرامش داشته باشند همانطور که میدانید کنکور یک آزمون تستی 4 گزینه ای برای ورود و سنجیدن دانش آموزان به دانشگاه ها انجام می شود و منابع آن سال های دوم و سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد،  با توجه به مخالفت عده ای با کنکور و البته موافقت برخی دیگر از سازمان ها، آموزش و پرورش به این نتیجه رسیده است که سوابق تحصیلی (نمرات کتبی امتحان نهایی سال سوم دبیرستان) به میزان 25% بر روی نتایج کنکور 97 تا ثیر می گذارد. بنابراین کنکوری های عزیز در ادامه مقله و مطالبی در رابطه با کنکور سراسری 97 را د راختیار شما عزیزان میگزاریم تا با اطلاعات بیشتر و نگرانی کمتر برای موفقیت خود قدم بردارید.

 

 

 زمان ثبت نام کنکور سراسری 97 

با توجه به اطلاعیه سازمان سنجش، ثبت نام کنکور سراسری 97  از بهمن 96 آغاز شده و طبق معمول هر سال یک هفته در بهمن ماه ادامه خواهد داشت. همانطور که می دانید این زمان معمولا تمدید میشود، اما داوطلبان نهایت دقت را داشته باشند ثبت نام خود را هر چه سریعتر جهت جلوگیری از بروز هر مشکلی  انجام دهند. مطمنا طبق روال سال های گذشته سازمان سنجش زمانی را برای داوطلبانی که جا مانده اند و یا اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده اند مشخص می کند، بنابراین شما کنکوری ها و داوطلبان عزیز در صورتی که به هر مشکلی برخوردید و یا سوالی داشتید می توانید از طریق تماس با مشاوران سامانه صدای مشاور سوالات خود را بپرسید و حتی ثبت نام خود را به مشاوران ما بسپارید تا از انجام ثبت نام درست خود مطمئن شوید.

 

 

داوطلبان عزیز! شما میتوانید جهت ثبت نام کنکور 96 سراسری و آزاد و اطلاعات دقیق از نحوه ثبت نام و مدارک لازم و هرگونه سوال که دارید یا مشاوران سامانه در ارتباط باشید.

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

مهلت ثبت نام در کنکور سراسری 97

داوطلبان عزیز در صورتی خودتان می خواهید ثبت نام در کنکور سراسری 97 را انجام دهید توجه داشته باشید که ثبت نام به صورت اینترنتی انجام میشود و داوطلبان قبل از ثبت نام و ورود به سایت باید یک سری مدارک و اطلاعات همراه خود داشته باشند که این مدارک شامل  اطلاعات خرید کارت اعتباری مورد نیاز، کد سوابق دیپلم، کد سوابق تحصیلی پیش دانشکاهی می باشد پس در صورتی که برای ثبت نام هر کدام از مدارک خود را ندارید می توانید با مشاوران سامانه در ارتباط باشید و هر کدام از اطلاعات خود را که ندارید باز یابی کنید. داوطلبان دقت داشته باشند کارت اعتباری، برای دانشگاه های روزانه و شبانه و برای دانشگاه های پیام نور و غیر انتفاعی باید بصورت جداگانه خریداری شود همچنین برای ثبت نام در کنکور دانشگاه آزاد 97 نیازی به خرید کارت اعتباری نیست. پس از تکمیل مدارک به سایت مراجعه کرده و اطلاعات لازم را تکمیل میکنید و در پایان سیستم یک کد رهگیری دریافت می کنید.(توجه داشته باشید کد رهگیری را تا پایان پذیرش و ثبت نام در دانشگاه نزد خود نگه دارید.) 

در هر گروه آزمایشی که هستید از سراسر کشور میتوانید مشاوره تحصیلی تلفنی صدای مشاور تماس بگیرید تا ثبت نام خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

 

 

 

منابع کنکور سراسری 97

آگاهی از منابع کنکور سراسری 97 از مهم ترین نکات برای داوطلبان می باشد چراکه متقاضیان با آگاهی از این فهرست منابع می توانند با برنامه ریزی درستی به مطالعه دروس بپردازند و از مطالعه بخش های حذف شده و اتلاف وقتشان جلوگیری کنند. بنابراین برای دسترسی به فهرست حذفیات منابع سوالات آزمون سراسری 97 و آگاهی از بودجه بندی دقیق سوالات دروس عمومی کنکور سراسری 96 - 97  می توانید روی لینک آبی کلیک کنید و مقاله مورد نظر را مطالعه کنید و در صورت داشتن سوال برای دست یابی به بهترین منابع کنکور سراسری 97 و آگاهی از بخش های مهم کتاب درسی خود می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

علوم ریاضی و فنی:
ریاضیات (شامل: ریاضی، حسابان، حساب دیفرانسیل و انتگرال، هندسه، هندسه تحلیلی و جبر خطی، ریاضیات گسسته، آمار و مدلسازی، جبر و احتمال)، فیزیک و شیمی.

علوم تجربی:
زیست‌شناسی، زمین‌شناسی، ریاضیات عمومی (آمار و هندسه را نیز شامل می‌شود)، فیزیک و شیمی

علوم انسانی:
زبان و ادبیّات فارسی (شامل: تاریخ ادبیات ایران و جهان، آرایه‌های ادبی، عروض و قافیه و متون نظم و نثر)، زبان عربی، اقتصاد، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، فلسفه و منطق، تاریخ، جغرافیا و ریاضیات پایه.

زبانهای خارجی:
زبان خارجی تخصّصی

هنر:
درک عمومی هنر، درک عمومی ریاضی-فیزیک، ترسیم فنی، خلاقیت تصویری و تجسمی، خلاقیت نمایشی، خلاقیت موسیقی، خواص مواد

۵ درس زبان و ادبیات فارسی، دین و زندگی، زبان خارجی و زبان عربی در تمام آزمون‌ها به‌عنوان دروس عمومی مورد سؤال واقع می‌شوند.

 

 

میزان تأثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور 97

تأثیر معدل در کنکور سراسری 97 یک دغدغه بزرگ داوطلبان است. همانطور که در ابتدا مقاله گفتیم در سال گذشته میزان تاثیر معدل در کنکور سراسری 96 به این صورت بود که 25% تأثیر مثبت معدل کتبی امتحانات نهایی و 5% معدل دروس نهایی پیش دانشگاهی اما جهت آگاهی از میزان تاثیر معدل در کنکور 97 در سال جدید باید به دفترچه ثبت نام در کنکور سراسری 97 دسترسی داشته باشیم، بلافاصله بعد از انتشار دفترچه از طریق همین مقاله اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم ، 

البته داوطلبان و عزیزان توجه داشته باشند در سال ۹۵ برای کنکور ۹۶ تأثیر معدل مثبت درنظر گرفته شد و برای سالهای بعد باید بررسی شود. چرا که طبق قوانین، تأثیر قطعی معدل درکنکور باید در صورتی اعمال شود که امتحانات سه سال آخر دبیرستان بصورت نهایی برگزار شود. با اعتراض به این مسئله که چرا نمرات یک سال امتحان نهایی (سال سوم) باید در کنکور تأثیر قطعی داشته باشد این موضوع بررسی شده و تأثیر معدل در کنکور ۹۶ تأثیر مثبت شد. و همچنین داوطلبان گرامی که علاقمند به تحصیل در رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور هستند می توانند جهت آگاهی از لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری 96 می توانید با کلیک بر روی لینک آبی و مطالعه مقاله اطلاعات لازم را دریافت کنید. 

 

 چطور کنکوری بخوانیم و برنامه ریزی کنیم؟

اول هر کاری به خدا توکل کنید که رمز موفقیت شماست در این مقاله با دوستانی می خوایم صحبت کنیم که امسال کنکور دارند اولین چیزی که می خوایم بهتون بگیم اینه که کنکور تنها را برای موفقیت نیست بلکه یکی از راه های موفقیته اگر می خواهید واقعا موفق از سد کنکور عبور کنید باید روش های کنکوری درس خواندن را یاد بگیرید، برای به دست آوردن رتبه تک یا دو رقمی حد اقل شش ماه زمان نیاز دارید (به شرط داشتن پایه قوی).  بنابراین داوطلبان عزیز برای داشتن بهترین برنامه ریزی و مناسب ترین نحوه درس خوندن می توانند با کلیک بر روی لینک آبی و مطالعه مقاله زمان شروع و نحوه درس خواندن برای کنکور 98 - 97  اطلاعات لازم جهت مطالعه صحیح برای کنکور97 بدست بیاورند و در صورت داشتن یسوال با مشاوران سامانه در ارتابط باشند.

  

انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد 96 - 97

مشاوره و انتخاب رشته کنکور سراسری بعد از امتحان و دریافت کارنامه داوطلب می باشد، هر داوطلب حق دارد 20 انتخاب داشته باشد. تعداد انتخاب ها هم هرچقدر کمتر باشد قطعا حساسیت بیشتر می شود. با توجه به حساسیت موضوع اتخاب رشته کنکور 96 از انتخاب رشته محل هایی که شانس قبولی زیادی در آن ندارید خودداری کنید و صرفا انتخاب هایی را وارد فرم انتخاب رشته دانشگاه آزاد 96 و سراسری 96 داشته باشد که از لحاظ تراز قبولی با تراز شما سنخیت داشته باشد، در ابتدا رشته ها و دانشگاه های که علاقمند به تحصیل در آن هستید در الویت قرار دهید. پس  منظور از لیست رشته های مورد علاقه هم از لحاظ شهر است هم رشته بعد از با توجه به تراز قبولی انتخاب های خود را انجام دهید. بحث انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد از اهمیت زیادی برخوردار است و باید علاوه بر نهایت دقت به علایق خود، در انتخاب  رشته ای که می خواهید تحصیل کنید باید به دانشگاه محل تحصیل هم دقت لازم را داشته باشید، ممکن است شما به رشته ای علاقمند باشید که دانشگاه آن از نظر مسافت طولانی بوده و شما شرایط تحصیل در آنجا را نداشته باشید. با توجه به حساس بودن انتخاب رشته کنکور سراسری برای دسترسی به  لیست رشته های کنکور سراسری و انتخاب رشته کنکور سراسری  و آگاهی از لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری 96   بعد از کلیک بر روی لینک آبی و مطالعه مقاله در صورت داشتن هر گونه سوال  و برای انتخاب رشته درست با توجه به شرایط و علایق شما با مشاوران در ارتباط باشید و به مشاوران سامانه اعتماد کنید.......

 

 

لینک های مرتبط:

 انتقال دانشجو 96 | شرایط انتقالی دانشگاه سراسری 96 - 97 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار