شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

با توجه به ادغام آزمون کارشناسی ارشد سراسری و آزاد ثبت‌ نام آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 97 سراسری و آزاد از 16  آذر ماه آغاز می‎شود. بنابراین داوطلبانی که قصد ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد را دارند توجه داشته باشند زمان ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد 97 از 16 آذر ماه 96 شروع شده و تا 22 آذر ادامه خواهد داشت. جزئیات ثبت‌نام و شرکت در آزمون کارشناسی ارشد سال تحصیلی 97 - 98 دانشگاه‌های آزاد و سراسری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شد. 

   

شرايط ثبت‌ نام‌ کارشناسی ارشد 96 - 97

ثبت‌نام برای آزمون ورودی تحصيلات تكميلی کارشناسی ارشد هر سال در دی ماه آغاز می شود. برای آگاهی از زمان دقیق ثبت نام می توانید با سامانه صدای مشاور در تماس باشید.

علاقه مندان به تحصيل در دوره های تحصيلات تكميلی می بايست، ضمن اطلاع از شرايط عمومی و اختصاصی، مقررات وظيفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت نام اتباع غير ايراني و توضيحات مربوط به سهميه رزمندگان (مندرج در دفترچه راهنمای شركت در آزمون كه در پايگاه اطلاع رسانی اين سازمان قرار دارد)، در صورتي كه دارای شرايط مذكور باشند به عنوان داوطلب مقطع كارشناسي ارشد حداكثر در دو رشته امتحاني (رشته امتحانی اول و رشته امتحانی دوم طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام) متقاضی ثبت نام شوند. 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

 

 زمان ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

 

زمان برگزاری کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد وسراسری 96 -97

براساس برنامه زماني پيش بيني شده آزمون تحصيلات تكميلي سال 1396 در روزهاي پنجشنبه و جمعه مورخ 7 و 96/02/8 برگزار خواهد شد و داوطلبان لازم است از روز دوشنبه مورخ 96/02/04 لغايت روز چهارشنبه مورخ 96/02/06 با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به تهيه پرينت كارت و برگ راهنماي شركت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند 36 تقاضانامه تعيين مي گردد. لذا مقتضي است داوطلبان با مراجعه به جدول شماره 2 دفترچه راهنماي ثبت نام و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت نام اقدام نمايند.

 

 

دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتی 96 

 به داوطلبان توصيه مي شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام، ابتدا فرم پيش نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش نويس با مراجعه به پايگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش كشور، اطلاعات لازم را بر اساس بندهای برنامه نرم افزاری ثبت نام وارد نمايند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت نام دقت نمايند. بديهی است در صورت مشاهده هر گونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك داوطلب درصورت پذيرفته شدن در آزمون، قبولی وی (كان لم يكن) تلقی شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيری خواهد شد.

 

 

دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 - 97

 برای دسترسی به دفترچه راهنمای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و همچنین داشتن ثبت نامی صحیح، آگاهی از لیست رشته محل ها، ضوابط و قوانین پذیرش در رشته های بدون کنکور و دسترسی به منابع اطلاعاتی درست با مشاوران تحصیلی سامانه صدای مشاور تماس بگیرید .....

 

 

 برنامه ریزی برای قبولی در کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

برای قبولی در کارشناسی ارشد چه بصورت سراسری و آزاد داشتن برنامه ریزی مناسب , استفاده از منبع درست و نهایت بهره از زمان از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین چگونه برای کارشناسی ارشد مطالعه کنیم شاید سوال بسیاری  از دانشجویان باشد بنابراین برای داشتن مطالعه ای فعال و پویا نوشتن نكات مهم درحین خواندن ضروری است تابرای مرور مطالب،دوباره كتاب رانخوانده و در زمانی كوتاه ازروی یاد داشتهای خود مطالب را مرور كرد .

 

 

تخمین رتبه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد  

مشاورين سامانه صدای مشاور تحصیلی خدمتی ديگر را به داوطلبين عزيز كه در كنكور سراسری در مقطع كارشناسی ارشد شركت كرده اند ارائه می دهند. مشاورين سامانه صدای مشاور تحصيلی حدود ترازی را كه شما نسبت به سوالاتی كه در جلسه كنكور به آنها جواب داده ايد به طور تقريبی تخمين ميزنند. بنابراین برای آگاهی از نرم افزار تخمین رتبه کنکور سازمان سنجش و آگاهی از حدود رتبه خود می توانید از این نرم افزار استفاده کنید.

 

 

انتخاب رشته کنکور ارشد آزاد 96

بیشترین تغییر در ثبت نام ارشد آزاد 96 را در نحوه انتخاب رشته کنکور  می بینیم. سال ها بود عادت کرده بودیم که داوطلبان زمان ثبت نام لیست رشته های مورد علاقه شان را انتخاب می کردند و به نوعی پیش از آنکه بدانند نتیجه آزمون چه بوده است اقدام به انتخاب رشته می کردند. خب از آنجایی که هر داوطلب حق 100 انتخاب داشت شاید این کار زیاد دشوار و سنگین نبود ولی از آنجایی که خیلی از داوطلبان تصور می کردند انتخاب اولشان اهمیت بیشتری نسبت به سایر انتخاب ها دارد به اشتباه انتخاب اولشان را رشته محلی برمی گزیدند که شانس قبولی شان در آن خیلی زیاد باشد . ولی انتخاب رشته ارشد آزاد 96 دیگر در زمان ثبت نام انجام نمی شود و به بعد از زمان اعلام نتایج موکول می گردد. بنابراین دیگر از انتخاب رشته حین ثبت نام خبری نیست و در مرحله ثبت نام ارشد آزاد 96 صرفا داوطلبان باید مشخص کنند که قصد دارند در چه رشته ای آزمون دهند.

 

 

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشدآزاد 96

کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل ۱۶ برای رشته های غیر علوم انسانی و ۱۷ برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط ارزیابی و براساس ظرفیت ۱۰ درصدی برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.

 پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار و فقط در رشته همنام و متجانس امکان پذیر است.

 ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند، مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته ۸ نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته ۴ نیمسال بیشتر نشود.

دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، مأموریت والدین یا همسر، ازدواج و طلاق و یا به دلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز این شیوه نامه شود در صورت تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.

تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده مجاز نیست.

کلیه دانش آموختگان که شرایط ممتاز را دارند برای پذیرش بدون آزمون باید تا پایان شهریور ماه هر سال دانش آموخته شوند.

 دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند.

داوطلبان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون مجاز به انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته/محل از یک مجموعه از جدول شماره یک و دو این دفترچه راهنما می باشند.

داوطلبان مشمول وظیفه عمومی پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته در صورت پذیرفته شدن لازم است سایر شرایط را مشابه پذیرفته شدگان با آزمون این دوره دارا بوده و در موعد ثبت نام مدارک لازم، از جمله مدرک وضعیت وظیفه عمومی ارائه کنند و شرایط اشاره شده در پیوست شماره ۲ دفترچه راهنما را دارا باشند.

 

ممکن است سوالاتی در رابطه با ثبت نام کارشناسی ارشد در ذهن شما به وجود بیاید  .............. 

آیا بدون آزمون هم می توان در رشته های کارشناسی ارشد ثبت نام کرد 

برای قبولی در تکمیل طرفیت در دانشگاه شهر خود باید چه حد نصابی از رتبه را داشته باشید 

یا با رتبه ای که بدست آوردید آیا می توانید در دانشگاه مورد نظر خود تحصیل کنید 

شهریه ثبت نام به چه صورت است 

در آزمون ثبت نام کردید اما موفق به حضور درآن نشدید حالا می توانید بدون آزمون وارد دانشگاه شوید 

زمان ثبت نام به چه صورت است 

مدارک لازم برای ثبت نام چیست 

 

لینک های مرتبط در رابطه با کارشناسی ارشد

اطلاعیه سازمان سنجش درباره ثبت نام آزمون(کنکور) کارشناسی ارشد آزاد و سراسری96-95

 ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشدآزاد96

دانلوددفترچه راهنمای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 96 - 95

زمان و شرایط برگزاری کنکور (آزمون) کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد96-97 

زمان و شرایط نقل و انتقالات دانشگاه آزاد 96 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد96 

 شرایط مرخصی دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد

چگونه برای کارشناسی ارشد مطالعه کنیم

 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار