شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

 

نحوه ثبت نام و انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96

 

 

ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در مقطع کارشناس شروع شد

همانطور که می دانید دانشگاه آزاد در بسیاری از رشته های مهندسی و برخی رشته های پزشکی در تکمیل ظرفیت دانشجو می پذیرد بنابراین عزیزان علاقمند به ثبت نام در رشته های دانشکاه آزاد هستند و به هر دلیلی در انتخاب رشته کنکور سراسری و دانشگاه آزاد شرکت نکرده اند می توانند شانس خود را در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد امتحان کنند با استفاده از لیست رشته های تکمیل ظرفیتی که  مشاوران سامانه صدای مشاور تحصیلی در اختیار شما قرار می دهند می تواننید بهترین رشته ها را با توجه به علایق خود انتخاب  کنید  و همچنین با کلیک بر روی لینک آبی و مطالعه مقاله زمان دقیق انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  و زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کنکور سراسری در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند، بنابراین همانطور که گفتیم در صورتی که در هیچ یک از رشته محل ها قبول نشده اید یا از قبولی خود راضی نیستید می توانید شانس خود را در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد امتحان کنید و با استفاده از خدمات مشاوران سامانه بصورت تلفنی در تکمیل ظرفیت ثبت نام کنید و یا از لیست رشته های ارائه شده توسط دانشگاه آزاد و شرایط قبولی در هر یک از این رشته ها و میزان شهریه آن باخبر شوید.

 

 

زمان ثبت نام در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی 96

عزیزان دقت داشته باشند زمان شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در دونبت مهر و بهمن انجام می شود و داوطلبان با مراجعه به سایت دانشگاه ازاد می توانند انتخاب خود را انجام داده و در تکمیل ظرفیت دانشگاه ازاد شرکت کنند. البته داوطلبان دقت داشته باشند برای ثبت­ نام در این مرحله هر داوطلب باید کارنامه و نمره خود در کنکور سراسری 96 را داشته باشند. بنابراین داوطلبان می توانند با شرکت در رشته های گروه تجربی بار دیگر فرصت خود را  در انتخاب رشته و ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد، از آخرین برای قبولی در رشته مورد علاقه خود استفاده کنند. در این مقاله دفترچه رشته های تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

 

 

شرایط ثبت نام در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96 - 97

 در این مقاله می خواهیم اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان بگذاریم تا دوستانی که قصد دارند ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت خود را انجام دهند با اطلاعات کافی این کار را کرده و در این امر دچار مشکل و پشیمانی نشوند. اولین موضوعی که همه ی داوطلبان باید بدانند این است که برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مهم نیست، آیا در انتخاب رشته مرداد شرکت کرده اید یا نه بلکه فقط حضور در جلسه امتحان برای انجام انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کافی می باشد. دلیل اینکه این موضوع را برای شما عزیزان بازگو کردیم این است که بسیاری از داوطلبان بعد از اعلام نتایج ممکن است از نتایج خود راضی نبوده و انتخاب رشته خود را در مرداد ماه انجام نداد اکنون نگران هستند که می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت شرکت کنند یا نه ؟ همانطور که گفتیم تنها دلیل انتخاب رشته برای تکمیل ظرفیت حضور در جلسه کنکور می باشد. هر داوطلب می تواند 20 رشته محل از رشته هایی که در دفترچه تکمیل ظرفیت در گروه آموزشی که در آن امتحان داده اند انتخاب کنند بنابراین داوطلبانی که در کنکور تجربی شرکت کرده اند می توانند از رشته محل های مربوط به گروه ریاضی که در دفترچه آمده استفاده کنند.

مهم ترین موضوعی که داوطلبان باید به آن توجه داشته باشد این است که به واسطه ثبت نام و انتخابی که در تکمیل ظرفیت دانشگاه انجام داده ایدو در صورتی که در انتخاب تکمیل ظرفیت خود قبول شده باشید، قبولی قبلی شما حذف خواهد شد.البته توجه داشته باشید که قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد در قبولی شما در دانشگاه سراسری و.... اختلالی ایجاد نمی کند.

 

 

 روش انتخاب رشته تکمیل ظرفیت در گروه تجربی 

همانطور که می دانید قبولی در رشته های تجربی در دانشگاه آزاد سخت می باشد زیرا بسیاری از رشته های ریاضی بصورت بدون کنکور آسانتر است
پس با توجه به اینکه گروه های آموزشی غیر از تجربی مثل ریاضی،انسانی و... رشته محل ها بدون آزمون است و رشته محل هایی که با آزمون بودند و برای انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد معرفی می شوند بسیار محدود است. بدر صورتی که ساکن تهران نیستید و در یکی از رشته های غیر پزشکی و غیر پیراپزشکی مایل به تحصیل می باشید تقریبا تمامی رشته محل های دانشگاه آزاد شهر شما بدون کنکور است.

 با توجه به اینکه تمام رشته محل های پزشکی و پیراپزشکی تنها از طریق کنکور دانشجو می گیرند و از آنجایی که خیلی از دانش آموزان در انتخاب رشته مرداد ماه هم در دانشگاه های دولتی انتخاب رشته کردند و هم در دانشگاه آزاد و هر 2 را قبول شده اند و از بین این 2 انتخاب دانشگاه سراسری را انتخاب کرده اند بنابراین ثبت نام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه آزاد حاوی انتخاب های زیاد و جالبی برای دانش آموزان تجربی است که می خواهند از آخرین شانس خود برای ورود به رشته های پزشکی و پیراپزشکی در کنکور استفاده کنند. بنابراین در صورت داشتن هرگونه سوال می تواتنید با مشاوران سامانه در تماس باشید و سوالات خود را در این باره از مشاوران ما بپرسید.

 

 

انجام انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت بر اساس تراز در دانشگاه آزاد 96

 داوطلبانی که قصد انجام ثبت نام و  انتخاب رشته تکمیل ظرفیت را دارند دقت داشته باشند که تراز در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت اهمیت زیادی دارد به این صورت که اگر تراز شما کمتر از تراز قبولی یک رشته محل باشد و این فاصله بیش از 100 تا باشد آن رشته محل برای شما مناسب است، حال اگر تراز شما در بازه +100 و -100  نسبت به رشته ای که انتخاب کرده اید فاصله داشته باشد، انتخاب شما منطقی بوده و در صورتی که تراز شما بیشتر از تراز قبولی یک رشته محل باشد و این فاصله بیش از 100 باشد این انتخاب منتفی خواهد شد. پس طبق توضیحاتی که ارائه دایم انتخاب و ثبت نام در تکمیل ظرفیت امر بسیار مهمی است زیرا با نداشتن اطلاع از تراز های مورد نیاز برای قبولی در رشته دلخواهتان شما فرصت انتخاب آن رشته و تحصیل در آن را از دست خواهید داد، بنابراین برای دسترسی به شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 و نحوه قبولی در ذخیره دانشگاه آزاد 96 - 97 و استفاده از نرم افزار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور در تماس باشید و از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی و حضوری سامانه صدای مشاور استفاده کنید.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

 

نحوه درست انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 96

همانطور که می دانید مهم ترین موضوع در انتخاب رشته برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد باید بر اساس علاقه شما عزیزان باشد، بزرگترین اشتباهی که شما عزیران ممکن است مرتکب آن شوید، انتخاب یک رشته با ریسک پایین است تا در به طور حتم در آن قبول شوید بنابراین توصیه ما به شما دوستان این است نهایت دقت را در انتخاب خود  داشته باشید و رشته هایی را انتخاب کنید که به آن علاقمند هستید و نسبت به ترازتان خوشبینانه ترین حالت را دارند نه اینکه فقط برای قبولی رشته هایی را انتخاب کنیدکه ریسک کمتری دارند.  

 


لیست رشته محل های نرم افزار انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

داوطلبان گرامی دقت داشته باشند شانس خود را محدود به رشته ها و دانشگاه هایی که می شناسید نکنید با مشاوره درست می توانید از تمام رشته ها و دانشگاه هایی که رشته های تکمیل ظرفیت در آن ارائه شده باخبر شوید بنابراین در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه استفاده و انجام انتخاب رشته تکمیل ظرفیت و هر سوالی که دارید با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

آخرین اخبار