شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

  

 

 

برنامه ریزی کنکور 96 - 97

 

کنکور خواه ناخواه یکی از مهمترین اتفاقات سال تو کشور ماست و خیلی از داوطلبان و دانش آموزان با شنیدن اسم کنکور دچار استرس یا حتی ترس میشن کسی هم شک نداره که کنکور شده مهمترین آزمون زندگی خیلی از ما ها......

هنوز هم فرصت هست و دیر نشده شما دانش آموزان و داوطلبانی که تا الان وقت نزاشتید برای درس خوندن .مهم ترین چیز از حالا به بعد استفاده و برنامه ریزی زمانی مناسب برای مطالعه ی درسته . موفقیت در کنکور ابزار های خاص خودشو داره منابع مناسب، آزمون آزمایشی استاندارد و...... دیگه نیازی نیست از کنکور بترسید ....فقط کافیه مشاوره درست و برنامه ریزی درستی داشته باشید...

 

نحوه برنامه ریزی درست برای کنکور

در اینجا به چند مورد اشاره می کنیم

مشاوره ،کنکور آزمایشی ،منابع اطلاعاتی

مشاور تحصیلی

شاید داشتن مشاور الزامی نباشه اما یک مشاور خوب میتونه خیلی کمک کنه تا بتونید استفاده درست از زمان را داشته باشید یا تو هر زمانی سوالی براتون به وجود اومد کسی باشه تا بتونه همراهیتون کنه و پاسخگوی خوبی برای سوالاتتون باشه پس اگر احساس میکنید نمیدونید چجوری باید پیش برین حتما از مشاور کمک بگیرین داشتن یک مشاور خوب که تجربه کافی داشته باشه خیلی مهمه

منابع مطالعاتی

تو انتخاب منابع الان بیشترین دقتو داشته باشین و بهترین منابع رو انتخاب کنید تا با خوندن کتاب های با حجم زیاد وقت خودتون رو نگیرید...

منابع بازار گرچه زیادن اما اصل موضوع یک چیز و مبنا کتاب درسی می باشد.داشتن کتاب و جزوه زیاد موفقیت شمارو تضمین نمیکنه فقط باعث سردرگمی شما میشه بنابراین داشتن منبع مطالعه مفید خیلی میتونه مهم باشه.

آزمون آزمایشی

حتما در آزمون آزمایشی شرکت کنید....

شرکت کردن تو آزمون باعث میشه مهارت تست زنی رو یاد بگیرید و بتونید خودتون رو با بقیه داوطلبا بسنجید و محک بزنید. , وهمچنین شرکت در این آزمون ها باعث میشه استرس کنکور شما کم بشه پس حتما در یک ازمون ازمایشی شرکت کنید و با برنامه آزمون ها پیش برین

این روزها سوالی که ذهن بسیاری از دانش آموزان و اولیا را درگیر می کند این است که با توجه به رقابت سنگین و روند رو به رشد مفهومی شدن سوالات کنکور باید چه کاری انجام دهیم تا در کنکور موفق شویم؟

شاید زیاد شنیدیم که کنکوری خوندن با خوندن برای مدرسه متفاوت هست. دیگه شما برای یه امتحان تشریحی که اکثر سوالاس حفظی هستند قرار نیست بخونین. شما الان باید برای کنکوری بخونین که قرار هست در ۴ساعت به بیش از ۲۰۰تست مفهومی از مباحث مختلف پاسخ بدین پس باید شیوه های مطالعه خودتون برای کنکور۹۵ رو به شیوه های کنکوری خوندن تغییر بدین.

بنابراین برای پاسخ به همه ی سوالات خود در زمینه ثبت نام کنکور سراسری 96 - 97 و مطالعه در تابستان ویژه کنکور سراسری 97 و  ............

 

 

جهت آگاهی از برنامه ریزی کنکور 96 با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

 

 

 


روش های برنامه ریزی برای کنکور 97

مرحله‌ی اول: قبل از شروع برنامه‌ریزی هفتگی،‌ لازم است میزان ساعتی را که قصد دارید و می‌توانید در طول هفته مطالعه کنید، مشخص کنید. اگر توانایی شما مثلا 20 ساعت در هفته است برنامه‌ی اولیه‌ی هفتگی خود را نیز بر همین اساس تنظیم کنید؛ نه خیلی بیش‌تر و نه کم‌تر.
اگر عادت به زیاد خواندن ندارید، برنامه‌ی خود را سنگین نچینید چون اگر هم بتوانید آن را اجرا کنید قطعاً در هفته‌های بعد،‌ کم خواهید آورد؛ پس چه به‌تر که آهسته و پیوسته پیش بروید و آرام‌آرام ولی مداوم تلاش خود را متناسب با توانایی‌هایتان افزایش دهید.

مرحله‌ی دوم: بعد از مشخص کردن ساعت مطالعه، این میزان ساعت را با توجه به اهمیت درس‌ها و ضعف و قوت‌تان بین دروس خود تقسیم کنید؛ به‌طور مثال اگر در گروهِ رشته‌ی ریاضی‌ـ‌فیزیک هستید، چنان‌چه در هفته، 35 ساعت مفید درس می‌خوانید، می‌توانید آن را به‌صورت زیر تقسیم کنید:
دیفرانسیل و ریاضی پایه: 6 ساعت
هندسه‌ی پایه و هندسه‌ی تحلیلی: 3/5 ساعت
گسسته و جبر و احتمال: 3/5 ساعت
فیزیک: 6 ساعت
شیمی: 4/5 ساعت
ادبیات: 3/5 ساعت
عربی: 3 ساعت
دینی: 2/5 ساعت
زبان: 2/5 ساعت
البته حتما ضعف و قوت خود را در درس‌های خاص در برنامه، مد نظر قرار دهید و این ساعت‌ها را متناسب با توانایی‌هایتان تغییر دهید مثلاً زبان را از دیفرانسیل بیش‌تر مطالعه نکنید. در این مرحله حتماً کارهایی را که در طول هفته برای درس‌های مختلف نیاز به انجام دارید مشخص کنید و طوری برنامه‌ بریزید که همه‌ی آن‌ها را بتوانید انجام دهید تا خیالتان راحت شود.

مرحله‌ی سوم: بعد از مشخص کردن موارد و دروس مورد نیاز مطالعه در کل هفته، برنامه‌ی تقریبی هر روز را نیز مشخص کنید. حتماً در یک روز تنوع مطالعاتی داشته باشید و این طور نباشد که مثلاً 4-5 ساعت پشت سر هم فقط یک درس خاص را مطالعه کنید.
حتماً مطالعه و زدن تست در هر درس (به‌خصوص دروس اختصاصی) را حداقل بین 2 الی 3 روز در هفته پخش کنید زیرا این عمل موجب یادگیری مرحله به مرحله شده و به دنبال آن:
1) عمق یادگیری مطالب، لحظه به‌لحظه افزایش می‌یابد.
2) فراموشی مطالب کاهش پیدا می‌کند.
3) باعث تثبیت یادگیری می‌شود.

مرحله‌ی چهارم: حتما در طول هفته، ساعت‌هایی را به جبران عقب‌ماندگی‌ها اختصاص دهید و در آن زمان هیچ درسی را قرار ندهید تا بدین ترتیب اگر از برنامه عقب افتادید بتوانید بدون نگرانی تا حدی آن را جبران کنید.

مرحله‌ی پنجم: آخرین مرحله‌ی برنامه‌ریزی، در واقع بعد از اجرای برنامه است. در آخر هفته حتما بررسی کنید و ببینید چه‌قدر به برنامه‌ای که ابتدای هفته برای خود مشخص کردید نزدیک بودید؟ آیا واقعا برنامه مطابق توانایی‌هایتان بود؟ بدین ترتیب با فهمیدن اشکالات برنامه‌ی هفته‌ی سپری‌شده‌، سعی کنید برنامه‌ی هفته‌ی بعد را به‌تر و نزدیک‌تر به توانایی‌هایتان بریزید.


حتماً در طی این مرحله به چند نکته توجه کنید:
1) استراحت و خواب یکی از ضروریات سال کنکور است البته خواب و استراحت به‌اندازه؛ حتماً بین ساعت‌های مطالعه که حدود 60 الی 75 دقیقه‌اند،‌ 10 الی 15 دقیقه استراحت قرار دهید چون این کار بازده و تمرکز شما را افزایش می‌دهد. مطمئن باشید بدون استراحت بازده شما به‌مرور زمان بسیار پایین خواهد آمد. در طول هفته نیز، یک نصفه روز (حدود 5 ساعت) را به‌طور کامل به تفریح و استراحت اختصاص دهید. مطمئن باشید به نفع‌تان خواهد بود.
2) شب‌ها حتماً حداقل 6 ساعت بخوابید چون خواب کافی برای هوشیاری شما هنگام درس خواندن و تمرکز کردن لازم و ضروری است اگر هم خواستید می‌توانید بعد از ظهر حدود 1 ساعت استراحت کنید.
3) *مهم*: حتماً در برنامه‌ی هفتگی خود، تمامی دروس عمومی و اختصاصی را قرار دهید و تست و مطالعه باید توأماً در آن وجود داشته باشد و این طور نباشد که در طول هفته فقط مطالعه کنید یا فقط تست بزنید بلکه این دو مکمل هم‌دیگر می‌باشند.

 

بنابراین داوطلبان عزیز جهت آگاهی از مشاوره و انتخاب رشته کنکور سراسری  با کلیک بر روی لینک آبی و مطالعه مقاله در صورت داشتن هرگونه سوالی  می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

 

 

  

 

 

آخرین اخبار