شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

 

شرایط ثبت نام کنکور سراسری

 

 

کنکوری ها و متقاضیانی که امسال کنکور دارند در این مقاله اطلاعاتی در رابطه با اینکه کنکور چیست و منابع ای که برای سوال های کنکور استفاده می شود به چه صورت است، نحوه درست برنامه ریزی و.... قرار می دهیم. با آغاز مهر ، بسیاری از داوطلبان نگران برنامه ریزی برای کنکور سراسری 97 میباشند. اما قبل از هر چیزی جهت موفقیت درکنکور، داوطلبان عزیز کنکور باید آرامش داشته باشند همانطور که میدانید کنکور یک آزمون تستی 4 گزینه ای برای ورود و سنجیدن دانش آموزان به دانشگاه ها انجام می شود و منابع آن سال های دوم و سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد، با توجه به مخالفت عده ای با کنکور و البته موافقت برخی دیگر از سازمان ها، آموزش و پرورش به این نتیجه رسیده است که سوابق تحصیلی (نمرات کتبی امتحان نهایی سال سوم دبیرستان) به میزان 25% بر روی نتایج کنکور تا ثیر می گذارد.

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

 

زمان و شرایط ثبت نام در کنکور سراسری و آزاد

 

با توجه به ادغام کنکور سراسری آزمون جداگانه ای تحت عنوان کنکور پزشکی و کنکور غیرپزشکی برای ورود به دانشگاه آزاد برگزار نمی شود. بنابراین داوطلبان در کنار دانشگاه های سراسری می توانند شانس قبولی در لیست رشته محل های دانشگاه آزاد را هم داشته باشند در نتیجه ثبت نام جداگانه ای برای دانشگاه آزاد و سراسری وجود ندارد. بنابراین با زمان ثبت نام کنکور سراسری 97  علاوه برشرکت در رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان می توانید در انتخاب رشته کنکور سراسری 96،  در رشته محل های با آزمون دانشگاه آزاد هم انتخاب رشته کنید. طبق اطلاعیه سازمان سنجش، ثبت نام کنکور سراسری در بهمن ماه آغاز شده و طبق معمول هر سال تا یک هفته در بهمن ماه ادامه خواهد داشت. همانطور که می دانید این زمان معمولا تمدید میشود، اما داوطلبان نهایت دقت را داشته باشند ثبت نام خود را هر چه سریعتر جهت جلوگیری از بروز هر مشکلی  انجام دهند. مطمنا طبق روال سال های گذشته سازمان سنجش زمانی را برای داوطلبانی که جا مانده اند و یا اطلاعات خود را اشتباه وارد کرده اند مشخص می کند، بنابراین شما کنکوری ها و داوطلبان عزیز در صورتی که به هر مشکلی برخوردید و یا سوالی داشتید می توانید از طریق تماس با مشاوران سامانه صدای مشاور سوالات خود را بپرسید و حتی ثبت نام خود را به مشاوران ما بسپارید تا از انجام ثبت نام درست خود مطمئن شوید.

 

 

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 

داوطلبان دقت داشته باشند جهت ثبت نام و شرکت در ثبت نام بدون کنکور باید به دانلود دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد  دسترسی داشته باشند. همانطور که می دانید ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد به صورت اینترنتی برای دو ورودی مهر و بهمن ماه انجام می شود. در سال های گذشته زمان ثبت نام برای ورودی مهر ماه از اواسط مرداد تا اوایل مهرماه در مقاطع کاردانی ناپیوسته، کاردانی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته انجام خواهد شد و داوطلبان گرامی بعد از مشاهده لیست رشته های بدون کنکور (آزمون)دانشگاه آزاد قادر به ثبت نام در رشته هایی که به آن علاقه دارند خواهند بود برای انجام ثبت نام در دانشگاه آزاد داوطلبان باید کارت اعتباری از سایت تهیه نموده و با استفاده از شناسه و رمز ثبت نام خود و پس از انتخاب رشته و دانشگاه مورد علاقه خود ، اطلاعات را تایید و رسید ثبت نام دریافت نمایند. بنابراین داوطلبان گرامی در صورت داشتن سوالات و ابهامات در هریک از مرحل ثبت نام بدون کنکور 96 می توانند با مشاوران مرکز مشاور تحصیلی صدای مشاور مشورت نمایید و حتی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 96 خود یا فرزندتان را به مشاوران ما بسپارند.

 

 

تاریخ و زمان دقیق برگزرای کنکور سراسری 


دوستان کنکوری که باید تو آزمون سرنوشت ساز کنکور شرکت کنند توجه داشته باشند...
ثبت نام کنکور سراسری در بهمن ماه صورت می گیرد و زمان برگزاری کنکور در تیرماه می باشد.

با توجه به اطلاع رسانی سازمان سنجش به داوطلبانی که در کنکور سراسری شرکت کرده اند در جریان باشند  که زمان برگزاری کنکور سراسری  برای گروه آزمایشی ریاضی و انسانی در تیرماه خواهد بود و همچنین تاریخ برگزاری کنکور سراسری برای داوطلبان گروه تجربی معمولا در صبح و داوطلبین گروه آزمایشی زبان در  تیر ماه خواهد بود. حال نکاتی که داوطلبان باید دقت داشته باشند این است که درب ورودی حوزه های امتحانی در صبح ها راس ساعت 7صبح باز و بعداز ظهر ساعت 14.30 بسته خواهد شد و شروع زبرگزاری آزمون برای داوطلبان گروه های مختلف صبح ها راس ساعت 7.30 و بعد از ظهر ها راس ساعت 3 خواهد بود پس کنکوری های عزیز دقت داشته باشید تا نیم ساعت در زمان تعیین شده در محل آزمون خود همراه با دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 96 - 97 حضور داشته باشید. کنکوری های عزیز برای آگاهی و دریافت اطلاعات در رابطه با زمان برگزاری و نحوه دریافت کارت ورود به جلسه و هر سوالی که دارید با کلیک بر روی لینک آبی و مطالعه مقاله می توانید اطلاعات لازم را دریافت کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

 

 

میزان تأثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور 

 

تأثیر معدل در کنکور سراسری 97 یک دغدغه بزرگ داوطلبان است. همانطور که در ابتدا مقاله گفتیم در سال گذشته میزان تأثیر معدل در کنکور سراسری 96 به این صورت بود که 25% تأثیر مثبت معدل کتبی امتحانات نهایی و 5% معدل دروس نهایی پیش دانشگاهی اما جهت آگاهی از میزان تاثیر معدل 97 در سال جدید باید به دفترچه ثبت نام در کنکور سراسری 97 دسترسی داشته باشیم، بلافاصله بعد از انتشار دفترچه از طریق همین مقاله اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم ، 

البته داوطلبان و عزیزان توجه داشته باشند در سال ۹۵ برای کنکور ۹۶ تأثیر معدل مثبت درنظر گرفته شد و برای سالهای بعد باید بررسی شود. چرا که طبق قوانین، تأثیر قطعی معدل درکنکور باید در صورتی اعمال شود که امتحانات سه سال آخر دبیرستان بصورت نهایی برگزار شود. با اعتراض به این مسئله که چرا نمرات یک سال امتحان نهایی (سال سوم) باید در کنکور تأثیر قطعی داشته باشد این موضوع بررسی شده و تأثیر معدل در کنکور ۹۶ تأثیر مثبت شد. و همچنین داوطلبان گرامی که علاقمند به تحصیل در رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور هستند می توانند جهت آگاهی از لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری 96 می توانید با کلیک بر روی لینک آبی و مطالعه مقاله اطلاعات لازم را دریافت کنید. 

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 


همانطور که می دانید دفترچه کنکور سراسری شامل توضیحات و جداول است که مجموعا شامل 3 فصل می باشد. در این مطلب توضیحات کلی در رابطه با دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. در فصل اول دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو و نتایج علمی (اولیه) و گزینش دانشجو و انتخاب رشته توضیح داده شده است که داوطلبان برای ثبت نام خود و انتخاب رشته باید به طور کامل این بخش را مطالعه کنند. در فصل دوم دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 96 توضیحات و جدول زیر گروه های آزمایشی کد رشته های تحصیلی و ظرفیت دوره های روزانه، شبانه، مجازی، پردیس خودگردان، نیمه حضوری و کد رشته تحصیلی و ظرفیت رشته های سهمیه مناطق محروم و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و دانشگاه پیام نور و کد رشته های تحصیلی و ظرفیت رشته های متمرکز (اعم از روزانه و شبانه و ...) به طور کامل برای داوطلبان توضیح داده شده است و در فصل سوم در رابطه با جداول کارایی لازم اعضا در رشته های مختلف تحصیلی، شرایط و ضوابط عمومی اختصاصی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوردی، غیر دولتی - غیر انتفاعی و جدول نام واحد ها و مراکز دانشگاه های پیام نور و شهرستان های تحت پوشش هر مرکز یا واحد و فرم پیش نویس انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد. بنابراین داوطلبانی که قصد انجام انتخاب رشته دارند برای انجام انتخاب درست می توانند با کلیک بر روی لینک آبی و مطالعه مقاله مشاوره و انتخاب رشته کنکور سراسری اطلاعات لازم را دریافت کنند.

 

 

لینک  دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

لینک  دانلود دفترچه انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

 

 

لینک های مرتبط با کنکور سراسر و آزاد

کنکور سراسری | شرایط شرکت و ثبت نام در کنکور سراسری 97

لیست رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری 96

طریقه استفاده از کارنامه سبز یا کارنامه محرمانه

نحوه قبولی در ذخیره دانشگاه آزاد 96 - 97

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی 96 - 97

دانلود لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 96

زمان شروع و نحوه درس خواندن برای کنکور 98 - 97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار