شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 زمان ثبت نام و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96

 

 

داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند در صورتی که حد نصاب قبولی را نیاورده اند و یا کسانی که از گرایش و رشته محل خود راضی نیستند می توانند در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 شرکت کنند و فرصت خود رابرای قبولی در یک رشته بهتر امتحان کنند. با توجه به اینکه شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد برای بسیاری از داوطلبان از اهمیت زیادی برخوردار است  نباید هیچ فرصتی را برای ثبت نام از دست بدهند بنابراین برای آگاهی از شرایط و ضوابط انتخاب رشته تکمیل ظرفیت مهر و بهمن و همچنین داوطلبانی که در مصاحبه دعوت نشده اند با چه شرایطی می توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند و مشاهده نتایج تکمیل ظرفیت می توانید بعد از مطالعه مقاله ثبت نام بدون کنکور دکتری پردیس کیش دانشگاه تهران و نحوه انتخاب رشته آزمون دکتری دانشگاه آزاد در صورت داشتن سوال با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

 

 

زمان دقیق ثبت نام  و انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری 96 

داوطلبانی که در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمركز) سال 1396 شرکت کرده اند،توجه داشته باشند بعضی از دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی برای‌ پذیرش‌ دانشجو اعلام‌ ظرفیت‌ جدید نموده‌ و یا ظرفیت برخی از كدرشته‌ محل‌های تحصیلی آزمون دکتری تكمیل نشده است،بنابراین داوطلبانی که در آزمون دکتری 96 ثبت‌نام و شركتکرده اند با توجه به كارنامه آزمون دارای نمره كل مثبت می باشند، می توانند ، براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب تکمیل ظرفیت دکتری از تاریخ 96/07/16 تا 96/07/22 به پایگاه اطلاع‌رسانی مراجعه و با توجه به جداول پیوست این اطلاعیه برحسب مورد نسبت به انتخاب كدرشته ‌محل‌های تحصیلی (حداکثر 15 کدرشته محل) مطابق با رشته امتحانی خود اقدام نمایند.


متقاضیان عزیز دقت داشته باشند:
- گزینش‌ نهایی‌ در هر یك‌ از كدرشته‌‌های تحصیلی‌ اعلام شده در این اطلاعیه، مطابق‌ شرایط و ضوابط مندرج‌ در دفترچه های راهنمای شركت در آزمون و انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 1و 2) و اطلاعیه‌های قبلی آزمون‌ مذكور انجام‌ خواهد شد.
- آن‌دسته‌ از داوطلبانی‌ كه‌ قبلاً در ردیف پذیرفته شدگان نهایی آزمون دكتری «Ph.D» سال 1396 قرار گرفته و به عنوان پذیرفته شده اعلام شده اند مجاز به شركت در مرحله تكمیل ظرفیت می‌باشند،بنابراین این دسته از داوطلبان در این مرحله از پذیرش، متقاضی رشته‌های تحصیلی مرحله تكمیل ظرفیت شوند و در ردیف پذیرفته شدگان نهایی این مرحله نیز قرار بگیرند، قبولی قبلی آنان حتمی تلقی گردیده و مطابق ضوابط باید در كدرشته قبولی جدید ثبت‌نام و ادامه تحصیل نمایند و هیچگونه تقاضایی بعد از اعلام نتایج پذیرفته نخواهد شد.
- كلیه متقاضیان باید حداكثر تا تاریخ 96/11/30 موفق به اخذ مدرك كارشناسی ارشد گردند.
 نیمسال پذیرش دانشجو در هریك از كدرشته محل‌های مندرج در این اطلاعیه متناسب با امكانات و نظر دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی، در اولین ترم تحصیلی ممکن خواهد بود.

- نتایج معرفی شدگان چند برابر ظرفیت هر یك از كدرشته محل‌‌های مندرج در این اطلاعیه در تاریخ دوشنبه 96/08/15 از طریق سایت اینترنتی این سازمان برای انجام مراحل مصاحبه دانشگاه‌ها اعلام خواهد شد.

 

 

دانلود دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96

دانلود آیین نامه دکتری

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با  شرایط ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد با مشاورین صدای مشاور در تماس باشید.

تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611 

اخیرا بعضی استان ها نمیتوانند از تلفن ثابت تماس بگیرند به همین جهت

تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595

پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 

متقاضیان ثبت نام دکتری دانشگاه آزاد دقت داشته باشند، ثبت نام تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد دوبار در سال انجام می شود. زمان شرکت و ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در مرحله اول از اوایل مهرماه شروع شده و تا اواسط مهرماه ادامه دارد، مرحله دوم تکمیل ظرفیت دربهمن ماه بوده و از اواخر دی ماه شروع شده و تا اوایل بهمن ادامه دارد. نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد به این صورت است که برای ثبت نام باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و فرم انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد را تکمیل نمایند. در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با نحوه و زمان دقیق ثبت نام و انتخاب رشته های تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید. 

 

 

شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 - 97

داوطلبانی که در آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد ثبت نام و شرکت کرده اند توجه داشته باشند در صورتی که در انتخاب رشته دکتری شهریور ماه شرکت کنند، درصورت قبولی و حتی عدم قبولی می توانند در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد در مهر و بهمن ثبت نام نمایند. بنابراین داوطلبان دقت داشته باشند تنها شرط شرکت در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد حضور در کنکور دکتری دانشگاه آزاد می باشد. بنابراین در رشته محلی که در شهریور ماه انتخاب کرده اید چه قبول شده باشید و یا نه می توانید در تکمیل ظرفیت ثبت نام کنید. البته متقاضیان عزیز به این نکته توجه داشته باشید که قبولی شما در یک رشته محل مانع از عدم ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری نمیشود، بلکه تنها دلیلی که حق ثبت نام در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 از شما می گیرد این است که شما در مقطع دکتری دانشگاه آزاد در یکی از دانشگاه های دیگر ثبت نام کرده باشید.

 

نحوه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96

با توجه به توضیحاتی که به آن اشاره کردیم کلیه داوطلبانی که در آزمون دکتری شرکت کرده اند می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ثبت نام کنند، بنابراین داوطلبان باید بر اساس لیست رشته های اعلام شده در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد و با در نظر گرفتن علاقه ترتیب رشته محل های مورد نظر خود را انتخاب کنند. نکته مهمی که داوطلبان باید به آن دقت کنند این است که به دلیل محدود بود انتخاب رشته در دکتری دانشگاه آزاد داوطلبان باید به نمره نهای یا همان تراز خود نسبت به تراز آخرین نفر قبولی در آن رشته توجه کنند تا فاصله زیادی نداشته باشند در غیر این صورت شانس قبولی در آن رشته را نخواهند داشت. داوطلبان نهایت دقت را داشته باشند در صورتی که در یک رشته محل قبول شده باشند و در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری شرکت کنند و بر این اساس در یک رشته محل جدید قبول شوند باید بدانند که قبولی قبلی منتفی خواد شد. بنابراین داوطلبان دقت داشته باشند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد انتخاب هایی را وارد نمایید که علاقه بیشتری نسبت به قبولی فعلی خود داشته باشید. باید در نظر داشت که اصولا در تکمیل ظرفیت بهمن کسانی که قبلا قبول شده اند و در دانشگاه ثبت نام نموده اند دیگر قادر نخواهند بود در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند .

 

زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 - 97

داوطلبانی که منتظر اعلام نتایج خود هستند توجه داشته باشند در سال های پیشین زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت مهر ماه دکتری دانشگاه آزاد در پایان مهر ماه و زمان اعلام نتایج تکمیل ظرفیت بهمن ماه دکتری دانشگاه آزاد ابتدای بهمن ماه بوده است. توجه داشته باشید که به احتمال فراوان در این سال جاری افرادی که در تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد 96 شرکت می نمایند باید در یک مصاحبه دیگر هم شرکت نمایند تا قبولی آنان تحقق یابد بنابراین لازم است که از زمان دقیق اعلام نتایج تکمیل ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد اطلاع داشته باشید تا فرصت شرکت در مصاحبه را از دست ندهید.برای این که بتوانید از مهمترین و اخرین اخبار دکتری اطلاع یابید میتوانید با عضویت در کانال تلگرام دکتری تخصصی و یا در صورت نیاز و داشتن سوال شرایط آمادگی روز مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

آخرین اخبار