شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

 منابع آزمون تیزهوشان 97 - 96

 

 

بعد از شرکت و ثبت نام در ثبت نام آزمون مدارس تیزهوشان ۹۷ مهم ترین موضوع آگاهی از ضرایب و تعداد سوالات می باشد، بنابراین دانش آموزانی که می خواهند در این آزمون موفق شوند باید از تعداد سوالات آزمون تیزهوشان و ضرایب هر درس باخبر باشند. علاوه بر آگاهی از منابع آزمون تیزهوشان برای قبولی در این آزمون باید سوالات سال های قبل را مررو کرده و در صورت نیاز با توجه به توانایی های دانش آموز از منابع غیر درسی استفاده نمایید بسیاری از دانش آموزان علاوه بر کتب درسی و استفاده از منابع در خواست معلم خصوصی تیزهوشان را دارند، سامانه ثبت نام آزمون تیزهوشان این فرصت را به این دانش آموزان می دهد تا با هزینه مناسب اعزام معلم به منزل را داشته باشند. بنابراین جهت آگاهی از بهترین کتاب ها و منابع درسی تیزهوشان و اعزام معلم به منزل با مشاوران در ارتباط باشید. 

 

تعداد سوالات و ضرایب آزمون تیزهوشان ششم  97

همانطو رکه می دایند محتوای آزمون تیزهوشان  شامل دو دسته سوالات « استعداد تحلیلی» و « استعداد تحصیلی» است. 20 % نمره آزمون مربوط به سوالات « استعداد تحلیلی» و 80% آن مربوط به سوالات « استعداد تحصیلی » می باشد. سوالات در «آموزش قرآن و هدیه های آسمان» از محتوای مشترک داوطلبان اهل تشیع و تسنن طراحی می شود. اما داوطلبان اقلیت های دینی رسمی کشور ( مسیحیان ، کلیمیان و زرتشتیان)، به سوالات مشترک اقلیت های دینی ( براساس محتوای کتاب هدیه های آسمان ویژه اقلیت های دینی با کد 33 پایه پنجم و کد 34/9 پایه ششم ) پاسخ خواهند داد. به ازای هر پاسخ صحیح ، 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 امتیازمنفی برای دواطلب منظور می شود. برای سوالات بدون پاسخ، امتیازی در نظر گرفته نخواهد شد.

سوالات استعداد تحلیلی به شیوه غیر کلامی و چهارگزینه ای (فقط با یک پاسخ درست ) به منظور ارزیابی توانایی تحلیل، ریشه یابی، طبقه بندی، و سازمان دهی مطالب و مباحث گوناگون طراحی میشود. لازم است طراحی این سوالات صرفا مبتنی بر محتوای کتب درسی نخواهد بود.

سوالات استعداد تحصیلی، به شیوه چهارگزینه ای ( فقط یا یک پاسخ درست ) در سطح محتوای کتاب های درسی، با تاکید بر سطوح بالای شناختی، تلفیق دانش، مفاهیم و مهارت های دو یا چند ماده درسی در برخی از سوالات، طراحی می شود.

 

 چنان چه دواطلب در سوالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، 1 امتیاز منفی برای او منظور خواهد شد.

 

سوالات استعداد تحلیلی   تعداد سوال  مدت پاسخگویی
استعداد تحلیلی 15 15 دقیقه

 

سوالات استعداد تحصیلی   تعداد سوال  ضریب منابع طرح سوال  مدت پاسخگویی
قرآن و تعلیمات دینی و اخلاقی ( آموزشقرآن و هدیه های اسمانی )  8  2  حدود یک سوم سوالات درس های قرآن فارسی مطالعات اجتماعی علوم تجربی و ریاضی از پایه پنجم ابتدایی سال تحصیلی 1395 به میزان حدود دوسوم سوالات تیتراژ پایه ششم ابتدایی سال تحصیلی 1396 طراحی می شود سمنان سوالات درس تفکر و پژوهش از کتاب پایه ششم سال تحصیلی 1396 طراحی خواهد شد 75 دقیقه
فارسی ( مهارت های خواندن و نوشتن )  10 2
مطالعات اجتماعی 7 1
تفکر و پژوهش 5 1
علوم تجربی 10 2
ریاضی 15 3
جمع کل  55    نمره کل آزمون : 113

 

 

 

تعداد سوالا و ضرایب آزمون تیزهوشان نهم 97

 محتوای آزمون تیزهوشان پایه نهم هم شامل دو بخش « استعداد تحلیلی» و « استعداد تحصیلی» است. 20 % نمره آزمون مربوط به سوالات « استعداد تحلیلی» و 80% آن مربوط به سوالات « استعداد تحصیلی » می باشد. منابع ، تعداد و ضرایب سوالات آزمون ورودی پایه دهم دوره دوم متوسطه و مدت زمان پاسخ گویی به آنها، صورت زیر می باشد. سوالات در «قرآن و معارف اسلامی» از محتوای مشترک داوطلبان اهل تشیع و تسنن طراحی می شود. اما داوطلبان اقلیت های دینی رسمی کشور ( مسیحیان ، کلیمیان و زرتشتیان)، به سوالات مشترک اقلیت های دینی ( براساس محتوای کتاب تعلیمات ادیان الهی و اخلاق ویژه اقیلت های دینی با کد 119/2 پایه هشتم و کد 135/2 پایه نهم ) پاسخ خواهند داد. به ازای هر پاسخ صحیح ، 3 امتیاز مثبت و به ازای هر پاسخ غلط، 1 امتیازمنفی برای دواطلب منظور می شود. برای سوالات بدون پاسخ، امتیازی در نظر گرفته نخواهد شد.

3- سوالات استعداد تحلیلی به شیوه غیر کلامی و چهارگزینه ای (فقط با یک پاسخ درست ) به منظور ارزیابی توانایی تحلیل، ریشه یابی، طبقه بندی، و سازمان دهی مطالب و مباحث گوناگون طراحی میشود. لازم است طراحی این سوالات صزفا مبتنی بر محتوای کتب درسی نخواهد بود4-

سوالات استعداد تحصیلی، به شیوه چهارگزینه ای ( فقط یا یک پاسخ درست ) در سطح محتوای کتاب های درسی، با تاکید بر سطوح بالای شناختی، تلفیق دانش، مفاهیم و مهارت های دو یا چند ماده درسی در برخی از سوالات، طراحی می شود.

چنان چه دواطلب در سوالی بیش از یک گزینه را علامت زده باشد، 1 امتیاز منفی برای او منظور خواهد شد.

 

 

سوالات استعداد تحلیلی   تعداد سوال  مدت پاسخگویی
استعداد تحلیلی 15 15 دقیقه

 

سوالات استعداد تحصیلی  تعداد سوال  ضریب منابع طرح سوال مدت پاسخگویی
قرآن و معارف اسلامی ( قرآن و پیام های آسمان) 8 2

حدود یک سوم سوالات از پایه هشتم سال تحصیلی به میزان حدود دوسوم سوالات نیز از پایه نهم سال تحصیلی طراحی می شود

 

85 دقیقه
زبان ادبیات فارسی 10 2
مطالعات اجتماعی ( تاریخ، جغرافیا،اجتماعی) 7 1
علوم تجربی 10 2
ریاضیات 15 3
جمع کل 55   نمره کل : 155  

 

 

 

 

 

 

لینک مرتبط با تیزهوشان برای دریافت اطلاعات روی لینک های زیر کلیک کنید

دریافت کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان 97

سایت پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان 96 - 97

اعلام نتایج آزمون مدارس تیزهوشان 96 - 97

اسامی قبول شدگان آزمون تیزهوشان 96 - 97

 

 

آخرین اخبار