شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595

 

 

نتایج تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 96

 

داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد شرکت کرده اند و منتظر اعلام نتایج خود هستند توجه داشته باشند نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد اعلام شده جهت دریافت نتایج انتخاب رشته تکمیل ظرفیت خود می توانید با مراجعه به سایت و یا از طریق تماس با مشاوران سامانه صدای مشاور از نتایج خود با خبر شوید. زمان دقیق اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد 96

رییس مرکز سنجش و پذیرش از اعلام نتایج مرحله تکمیل  کارشناسی ارشد خبرداد. با توجه به این که سال تحصیلی آغاز شده و حدود دو هفته از تشکیل کلاس‌ها گذشته است تصمیم‌گیری در خصوص اینکه افرادی که در مرحله تکمیل ظرفیت پذیرفته می‌شوند از ترم جاری شروع به تحصیل می‌کنند، یا ترم بعد بر عهده واحدهای مربوطه خواهد بود اما از آنجایی که به حد مجاز آموزشی نرسیده ایم به احتمال زیاد آغاز تحصیل این افراد از ترم جاری خواهد بود. ثبت‌نام انتخاب رشته مرحله تکمیل ظرفیت مقاطع کارشناسی ارشد، داوطلبان گرامی در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با میزان شهریه کارشناسی ارشد و در صورت داشتن سوال در رابطه با عدم قبولی در تکمیل ظرفیت و اینکه آیا می توانند دوباره رشته ای را انتخاب کنند و یا در ثبت نام بدون آزمون شرکت کنند می توانند با مشاوران سامانه صدای مشاور در ارتباط باشند و سوالات خود را از مشاوران بپرسند.

 

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 96 - 97

داوطلبانی که موفق به قبولی در دانشگاه مورد نظر خود نشده اند می توانند در تکمیل ظرفیت دانشگاه ها برای کارشناسی ارشد ثبت نام کنند و شانس خود را برای قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه های مورد نظر خود امتحان کنند زیرا در برخی موارد دانشجویان دیگر ممکن است بعد از قبولی اقدام به ثبت نام نکنند و فرصت برای دانشجویانی که در تکمیل ظرفیت ثبت نام کرده اند به وجود بیاید. بنابراین برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط قبولی در ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و کلیه رشته ها با مشاوران سامانه صدای مشاور در تماس باشید.

 

نحوه ثبت نام در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد 96 

اگر شما در اعلام نتایج نهایی شهریور ماه هم در یک دانشگاه غیر آزاد ( به واسطه انتخاب رشته در سایت سنجش) و یک دانشگاه آزاد ( به واسطه انتخاب رشته در سایت Azmoom.org ) قبول شده اید نیز می توانید در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنید فقط به این نکته توجه داشته باشید که اگر شما در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ثبت نام کنید و بعد از اعلام نتایج نهایی مشخص شود که در یک دانشگاه قبول شده اید دیگر انتخابی که در شهریور ماه در هر دانشگاه آزاد قبول شده بودید لغو می شود و شما در دانشگاهی حق ثبت نام دارید که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قبول شده اید. اما قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد ارتباطی به قبولی شما در دانشگاه غیر آزاد( مثل سراسری یا غیرانتفاعی یا پیام نور) ندارد و شما حتی اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد قبول شوید باز هم قبولی های شهریور شما در دانشگاه سراسری به قوت خود باقی است.
ترتیب انتخاب ها در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد تنها باید بر اساس اولویت علاقه هر دانش آموز باشد و نه ترس از شانس قبولی! یعنی به هیج وجه تصور نکنید که شانس قبولی شما در انتخاب اول بالاتر است و اگر انتخاب اولتان رشته محلی باشد که ترازش از ترازی که شما شانس قبولی در آن را دارید بالاتر باشد با انتخاب این رشته محل شما به کل شانس قبولی تان در انتخاب های پایین تر را نیز از دست خواهید داد.

 

پذیرش بدون کنکور دانشگاه آزاد97

کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره کارشناسی ارشد شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل ۱۶ برای رشته های غیر علوم انسانی و ۱۷ برای رشته های علوم انسانی و سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس امتیازات حاصل از معدل و سایر شاخص های مرتبط ارزیابی و براساس ظرفیت ۱۰ درصدی برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش علمی خواهند شد.
پذیرش دانش آموختگان واجد شرایط در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار و فقط در رشته همنام و متجانس امکان پذیر است.
ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسال های تحصیلی محسوب نمی شوند، مشروط به این که تعداد نیمسال های تحصیلی برای دوره کارشناسی پیوسته ۸ نیمسال و برای دوره کارشناسی ناپیوسته ۴ نیمسال بیشتر نشود.
دانشجویانی که طول مدت تحصیلشان به دلایلی خارج از اختیار خود (مانند بیماری، مأموریت والدین یا همسر، ازدواج و طلاق و یا به دلیل زایمان) حداکثر دو نیمسال تحصیلی بیش از مدت مجاز این شیوه نامه شود در صورت تأیید کمیسیون موارد خاص دانشگاه می توانند از این تسهیلات استفاده نمایند.
تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده مجاز نیست.
کلیه دانش آموختگان که شرایط ممتاز را دارند برای پذیرش بدون آزمون باید تا پایان شهریور ماه هر سال دانش آموخته شوند.
دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند.
داوطلبان دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته بدون آزمون مجاز به انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته/محل از یک مجموعه از جدول شماره یک و دو این دفترچه راهنما می باشند.
داوطلبان مشمول وظیفه عمومی پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته در صورت پذیرفته شدن لازم است سایر شرایط را مشابه پذیرفته شدگان با آزمون این دوره دارا بوده و در موعد ثبت نام مدارک لازم، از جمله مدرک وضعیت وظیفه عمومی ارائه کنند و شرایط اشاره شده در پیوست شماره ۲ دفترچه راهنما را دارا باشند. 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار