شماره تماس از طریق تلفن ثابت 9099071611

شماره تماس از طریق خط همراه اول 99225595


علاقمندان به تحصیل دررشته داروسازی که از شرایط تحصیل دررشته داروسازی و تغییر رشته و وارد شدن به این رشته اطلاع ندارند جهت آگاهی از لیست رشته های مجاز برای داروسازی  و آگاهی از نحوه تغییر رشته از شیمی به داروسازی این مقاله را مطالعه نمایید. سوالات زیادی وجود دارد که در رابطه با داروسازی مطرح میشود. بسیاری از داوطلبان کارشناسی هستند که میخواهند در رشته داروسازی ادامه تحصیل دهند. 

آیا میدانستید با رتبه 20000 میتوان رشته شیمی دارویی قبول شده و از طریق این رشته در آزمون تخصصی داروسازی شرکت کرد؟!! یعنی سرنوشت شما با رتبه 200 کنکور که داروسازی خونده تفاوتی نداره چون اون هم در نهایت باید بعد از اتمام تحصیلاتش تو این آزمون شرکت کنه.

 

سوال بسیاری از داوطلبان این است که آیا میتوان از کارشناسی به داروسازی رفت؟؟؟ قطعا خیر

 

 

 

کارشناسی ارشد داوسازی

متقاضیان عزیز دقت داشته باشند که ازدوره کارشناسی نمیتوانید به رشته های داروسازی و پزشکی تغییر رشته دهند.

اولین راه برای تحصیل در رشته داروسازی این است که شما دورۀ ارشد خود را در شیمی بخوانید و بعد از آن در آزمون تخصصی پی اچ دی داروسازی که هر سال توسط وزارت بهداشت برگزار می شود شرکت کنید.

این آزمون شامل درس هایی مثل تجزیه دستکاهی، شیمی آلی، شیمی تجزیه، بیولوژی و فارماکولوژی استو برای همین دانشجو های ارشد شیمی شانس خوبی برای قبولی دارند و هر ساله بسیاری از دانشجو های رشتۀ شیمی در این آزمون پذیرفته می شوند و دورۀ پی اچ دی خود را در دانشکده های داروسازی زیر نظر وزارت بهداشت می گذرانند. برای این موضوع دانشجویان شیمی فقط می توانند در رشت هی شیمی دارویی دانشکده های داروسازی پذیرفته شوند و سایر رشته های پی اچ دی مانند داروسازی گیاهی یا داروسازی بالینی یا داروسازی صنعتی را نمی توانند شرکت کنند . اما رشتۀ شیمی دارویی به نوبۀ خود شاید علمی ترین شاخۀ داروسازی است و من مطمئن هستم دانشجویان رشتۀ شیمی حتمآ از آن لذت وافری خواهند برد.

بهتر است دانشجوی کارشناسی که می خواهد در رشتۀ داروسازی ادامۀ تحصیل دهد دورۀ ارشد خود را شیمی آلی بخواند. زیرا رشتۀ شیمی دارویی بسیار زیاد به شیمی آلی مرتبط است و بسیاری از اصول سنتز ترکیبات آلی از جمله داروها موضوع این رشته می باشد.

لازم به ذکر است که اساتید دانشکده های داروسازی نیز در مصاحبۀ دکتری بیشتر راغب هستند از دانشجو های شیمی در گرایش آلی انتخاب کنند تا گرایش های شیمی فیزیک و معدنی و تجزیه. زیرا این دانشجویان بیشتر به کار آن ها و گروه تحقیقاتی آن ها خواهند آمد.

اخیرآ وزارت علوم نیز رشتۀ شیمی دارویی را به مجموعۀ رشته های شیمی افزوده است و خوب دانشجویی که همان ارشد خود را شیمی دارویی بخواند خوب خیلی خیلی شانس بیشتری برای قبولی در شیمی دارویی وزارت بهداشت دارد.

 


جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیست رشته های مجاز برای داروسازی با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد : 9099071611
تماس از موبایلهای همراه اول بدون گرفتن صفر اول : 99225595
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب (حتی ایام تعطیل)

 

 

رشته های مجاز برای ارشد داروسازی

رشته های مجاز برای شركت در آزمون کارشناسی ارشد شیمی دارویی کنکور سراسری وزارت بهداشت به شرح زیر اعلام می گردد:

کارشناسی رشته های داروسازی ، کلیه گرایش های شیمی ، دبیری شیمی ، شیمی محض و کاربردی ، بیوشیمی و علوم آزمایشگاهی

نوع دانشگاه (دولتی یا آزاد یا پیام نور و ... بودن) در ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد شیمی دارویی وزارت بهداشت مهم نیست.

معدل لیسانس در کنکور کارشناسی ارشد شيمي دارويي ، هنگان ثبت نام برای این آزمون تاثیری ندارد و لی در هنگان اعلام نتایج آزمون ارشد شیمی دارویی و سایر رشته های وزارت بهداشت تنها در صورتی که نمره کل دو نفر با هم یکسان شد معدل بالاتر در رتبه بندی این دو فرد تاثیر خواهد داشت.

 در صورت داشتن هر گونه سوال در رابطه با نحوه قبولی و شرایط پذیرش در رشته داروسازی و آگاهی از لیست رشته های مجاز برای رشته داروسازی با سامانه ثبت نام در ارتباط باشید.

 

فهرست رشته های مورد تأیید شرکت در آزمون دوره های تخصصی داروسازی

رشته کنترل دارو

دکتری عمومی داروسازی

رشته فارماسیوتیکس

دکتری عمومی داروسازی، کارشناسی ارشد داروسازی( به شرط دارا بودن کارشناسی داروسازی )

رشته سم شناسی

دکتری عمومی داروسازی، پزشکی، دامپزشکی، کارشناسی ارشد و فوق لیسانس در رشته های (داروسازی- سم شناسی-داروشناسی)

رشته داروسازی سنتی

دکتری عمومی داروسازی

رشته داروسازی هسته ای

دکتری عمومی داروسازی، فوق لیسانس(کارشناسی ارشد) در تمام گرایشهای شیمی، مهندسی شیمی ، بیوشیمی ، ایمونولوژی و فارمااولوژی و تواسیکولوژی

رشته بیوتکنولوژی دارویی

دکتری عمومی: داروسازی، پزشکی
کارشناسی ارشد رشته های: زیست فناوری دارویی، زیست فناوری پزشکی (بیوتکنولوژی پزشکی )، مهندسی شیمی ، بیوشیمی، زیست شناسی، میکروب شناسی ، نانوتکنولوژی پزشکی و نانوتکنولوژی دارویی

رشته اقتصاد و مدیریت دارو

دکتری عمومی داروسازی، دکتری عمومی پزشکی، کارشناسی ارشد اقتصاد، کارشناسی ارشد مدیریت در سلامت و بهداشت، کارشناسی ارشد داروسازی، کارشناسی ارشد نظارت بر امور دارو

رشته فارماکوگنوزی

دکتری عمومی داروسازی، پزشکی عمومی، کارشناسی ارشد( فوق لیسانس) در رشته فیتوشیمی

رشته شیمی دارویی

دکتری عمومی داروسازی، کارشناسی ارشد( فوق لیسانس) شیمی آلی، شیمی تجزیه، شیمی دارویی

رشته داروسازی بالینی

دکتری عمومی داروسازی

رشته نانوفناوری دارویی

دکتری عمومی: داروسازی، پزشکی، دامپزشکی، دندانپزشکی و دکتری علوم آزمایشگاهی
کارشناسی ارشد: نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی (کلیه گرایش ها)، نانوتکنولوژی پزشکی، زیست فناوری پزشکی، فارماکولوژی، سم شناسی، فیزیولوژی، بیوشیمی، بیوفیزیک، علوم تغذیه، علوم بهداشتی در تغذیه، ایمنی شناسی پزشکی، ژنتیک، مهندسی ژنتیک، زیست شناسی ( کلیه گرایش ها)، میکروب شناسی پزشکی، مهندسی پزشکی ( کلیه گرایش ها) شیمی (کلیه گرایش ها) ژنتیک انسانی، مهندسی پلیمر، بیومواد و بیوانفورماتیک

رشته زیست مواد دارویی

دکتری عمومی پزشکی، دکتری عمومی دندانپزشکی، دکتری عمومی داروسازی، دکتری عمومی دامپزشکی و یا دارا بودن کارشناسی ارشد در یکی از رشته های زیست فناوری پزشکی، نانوفناوری پزشکی، پلیمر، زیست شناسی سلولی ملکولی، فیزیک پزشکی، بیوفیزیک و بیوشیمی بالینی، بیوفیزیک و بیوشیمی، شیمی باگرایش های شیمی آلی، شیمی معدنی، شیمی فیزیک، مهندسی شیمی، مهندسی داروسازی و مهندسی پزشکی و نیز مهندسی بافت و زیست مواد (در صورت پذیرش پیشنهاد از طرف دبیر محترم اموزش تخصصی داروسازی)

 

 

 

 

 

 

 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با این مطلب با مشاورین صدای مشاور تماس حاصل نمایید      
 
تماس از تلفن ثابت سراسر ایران بدون گرفتن کد :  9099071611   
 
                 تماس با موبایل همراه اول :   99225595          
 
پاسخگویی 8 صبح تا 12 شب           
 
 (حتی ایام تعطیل)               

 

آخرین اخبار